Ще в початковій школі вчать, як складати і віднімати числа. Для того щоб навчитися це робити, необхідно вивчити таблицю додавання і засновану на ній таблицю віднімання. Виходить, першокласник зможе з сімнадцяти відняти дев’ять чи вирішити будь-який подібний приклад. Однак завести в глухий кут його зможе приклад зворотного характеру: як відняти від дев’яти сімнадцять. Приклади з негативними числами даються за шкільною програмою багато пізніше, коли людина дозріває до абстрактного мислення.
Інструкція
- Математичних дій існує чотири види: додавання, віднімання, множення і ділення. Тому прикладів з мінусами буде чотири типи. Негативні числа всередині прикладу виділяються дужками для того, щоб не переплутати математичне дію. Наприклад, 6 — (-7), 5 + (-9), -4 * (-3) або 34: (-17).
- Додавання. Ця дія може мати вигляд:
1) 3 + (-6) = 3-6 =- 3. Заміна дії: спочатку розкриваються дужки, знак «+» змінюється на протилежний, далі з більшого (за модулем) числа «6″ віднімається менша — «3″, після чого відповіді привласнюється знак більшого, тобто «-».
2) -3 +6 = 3. Цей приклад можна записати по-іншому («6-3″) або вирішувати за принципом «з більшого віднімати менше і присвоювати відповіді знак більшого».
3) -3 + (-6) =- 3-6 =- 9. При розкритті дужок відбувається заміна дії складання на віднімання, потім сумуються модулі чисел і результату ставитися знак «мінус». - Вирахування.
1) 8-( -5) = 8 +5 = 13. Розкриваються дужки, знак дії змінюється на протилежний, виходить приклад на додавання.
2) -9-3 =- 12. Елементи прикладу складаються і відповідь отримує загальний знак «-».
3) -10 — (-5) =- 10 +5 =- 5. При розкритті дужок знову змінюється знак на «+», далі з більшого числа віднімається менша і у відповіді — знак більшого числа. - Множення і ділення.
При виконанні множення або ділення знак не впливає на саму дію. При творі або діленні чисел з різними знаками відповіді привласнюється знак «мінус», якщо числа з однаковими знаками — у результату завжди знак «плюс».
1) -4 * 9 =- 36; -6:2 =- 3.
2) 6 * (-5) =- 30; 45: (-5) =- 9.
3) -7 * (-8) = 56; -44: (-11) = 4.