Як вирішувати завдання з мікроекономіки

Як вирішувати завдання з мікроекономіки

У процесі вивчення мікроекономіки учням доводиться стикатися з вирішенням завдань. Це викликає у більшості студентів труднощі. Щоб навчитися вирішувати завдання з мікроекономіки, мало простого знання формул, важливо вміти правильно застосувати їх на практиці.

Вам знадобиться

- Умова задачі;
- Навчальний посібник;
- Папір та ручка;
- Комп’ютер.

Інструкція

  1. Перед тим як приступити до вирішення завдання з мікроекономіки, уважно прочитайте її умова. На чернетці запишіть його коротко і наочно. Найкраще занести наявні дані в таблицю — тоді відразу стане видно, яких даних не вистачає для відповіді на питання і скільки етапів буде у вирішенні завдання.
  2. Вирішити завдання з мікроекономіки без знання теоретичних аспектів практично неможливо. Адже навіть щоб знайти відповідну формулу, необхідно розбиратися в понятійному апараті науки, що вивчаються їй процесах. Тому, якщо ви не вивчали чи погано засвоїли тему, обов’язково прочитайте її кілька разів і розберіться у всіх нюансах до повного розуміння проблеми. Але й не кожне завдання можна буде вирішити, повторивши один розділ з навчального посібника, так що краще вивчати всю групу економічних дисциплін (мікроекономіка, макроекономіка, економічна теорія) максимально уважно.
  3. У мікроекономіці більшість процесів виражається за допомогою функцій і графіків. Оцінити попит при певному рівні ціни товару, визначити точку беззбитковості, знайти рівноважну ціну, дізнатися, як зміниться попит при зміні кількості товару — ці та інші подібні завдання вимагають наочного подання.
  4. Коли ви згадали теоретичні аспекти теми і склали графік для вирішення мікроекономічної завдання, підберіть необхідні формули. Підставте в них наявні значення і знайдіть необхідні показники.
  5. Перед оформленням завдання в чистовому варіанті перевірте логіку вашого рішення, правильність написання формул і математичних розрахунків. Якщо у вас є відповіді до завдань, звірте з ними отриманий вами результат.

Корисні поради

Завдяки комп’ютерним технологіям мікроекономічні завдання стало вирішувати набагато простіше. З’явилося безліч програм, до яких для отримання відповіді досить буде підставити лише цифрові дані. Також в табличному редакторі Microsoft Excel є безліч вбудованих економічних формул.