Як виробити шкірку соболя


 

Полюванням на звірів захоплюється досить велика кількість людей. Особливо в ціні у них дрібні звірятка, хутро яких використовується для виготовлення шуб, комірів і шапок. Одним з таких є соболь. Але щоб шкура його була придатна для подальшого використання, мисливцеві необхідно знати, як правильно її виробити.



Вам знадобиться

— шкурка соболя;
- Тупий ніж;
- Рівний стіл;
- Рогатина;
- Дрібні гвоздики;
- Ганчір’я.

Інструкція

  1. Для початку оціните шкуру соболя зовні. Якщо на ній ви знайдете дрібні розриви або синці, одразу ж скидайте з її вартості близько 10%. Наявність досить великих плешівін робить хутро уцінені на чверть. Від наявності подібних ушкоджень залежить вироблення всієї шкури в цілому — адже ні в якому разі не можна допустити, щоб вони стали помітніше і більше.
  2. Перед початком вичинки перевірте, щоб не залишилося жодних кісточок в хвості або лапах. Єдине, що залишається на місці — це ніс. Потім ретельно протріть шкірку соболя з внутрішньої сторони від залишків жиру та м’яса. Тепер можете приступати безпосередньо до вироблення.
  3. Розтягніть шкуру на спеціально підготовленій поверхні. Краще всього для цих цілей підходить дерев’яний стіл з рівною і широкою стільницею. Шкуру соболя розкладіть на столі міздрею назовні. Мездра — це нижній шар шкіри. Найкраще для першої зачистки міздрі використовувати розпірки. Розтягніть на них шкуру і встановіть їх на поверхні столу. Чистіть мездру тільки тупим ножем. Необхідно це для того, щоб не пошкодити поверхню шкіри і не підрізати глибоко сидять коріння волосків.
  4. Підчистити синці. При їх видаленні звертайте особливо ретельну увагу на область хвоста, вух та лап соболя. Якщо їх проігнорувати, може початися подпреваніе шкури. Адже кров, що скупчилася в складках, буде з часом псуватися, що спричинить проблеми зі шкірою в цілому — якість виробу погіршиться, його зносостійкість значно зменшиться. Зніміть шкуру з розпірок, виверніть її назовні і покладіть на стіл.
  5. Очистіть соболину шкурку із зовнішнього боку. Видаліть всі криваві плями. Якщо є які-небудь інші забруднення, обробіть і їх. Працювати з зовнішньою стороною шкурки необхідно за допомогою чистої сухої дрантя і гребінця. Після проведення очисних робіт просушіть соболину шкуру. Але робити це потрібно не просто так. Акуратно натягніть шкуру на рогатину. Робити це необхідно так, щоб не з’являлися розриви. У випадку, якщо все-таки без пошкоджень не обійшлося, акуратно зашейте і закладіть пошкоджені місця. Хутро розчешіть.

Корисні поради

Сушити шкуру соболя по стандартам необхідно міздрею вгору. Тобто після того, як ви очистите її від забруднень, акуратно виверніть її і тільки потім натягуйте шкуру на рогатину. Щоб вона не сповзала, закріпіть її по краю маленькими гвоздиками. Тільки робіть це дуже обережно, щоб не пошкодити.