Зовнішніми ознаками зниженого вмісту гормону тестостерону у чоловіків є мала кількість або повна відсутність волосяного покриву на обличчі і грудях, збільшення обсягу жирових відкладень, зниження м’язового тонусу, гінекомастія (збільшення грудної залози), несподіване почервоніння обличчя, шиї, грудей, відчуття жару, задишка, підвищена пітливість і багато іншого.
Інструкція
- Є й інші ознаки: чоловіки з низьким рівнем тестостерону рідко лисіють, часто страждають зниженою потенцією, лібідо, депресіями і підвищеною дратівливістю. У них погіршується пам’ять і знижуються розумові здібності. Якщо навіть ви помічаєте у себе більшість із наведених вище симптомів — не займайтеся самолікуванням. Навіть за цими ознаками можна самостійно ставити собі діагноз. Необхідно звернутися до ендокринолога і здати аналіз на гормон тестостерон.
Обивателі звикли вважати, що тестостерон буває тільки у чоловіків. Так, це чоловічий статевий гормон, але вироблення його відбувається в різних пропорціях, але як в організмі чоловіків, так і жінок. У чоловіків нормальним рівнем тестостерону вважається 6-8 мг (10-30 нмоль / л), у жінок цей показник значно нижче.
Якщо лікар-ендокринолог діагностував у вас дефіцит тестостерону — він дасть всі необхідні рекомендації. Якщо дефіцит тестостерону критичний, то пропише ін’єкції тестостероном. - Ніколи без рекомендації лікаря не прописуйте собі самі цей препарат. Велику небезпеку становить те, що препарат вільно продаються в інтернет-магазинах для бодібілдерів. Доведено, що надлишковий рівень тестостерону, хоча і допомагає набору м’язової маси, але зате вбиває клітини головного мозку, робить чоловіка агресивним, запальним і навіть схильним до самогубства.
Надлишок цього гормону частіше призводить до розлучень і розривів відносин з жінками, ніж його недолік. Чоловіки перестають бути ніжними і лагідними зі своїми коханими, починають проявляти агресію до жінки, перестають ділитися своїми думками і почуттями. А ще вони катастрофічно лисіють. - Немедкаментозние методи збільшення рівня тестостерону в організмі чоловіка зводяться до банального.
По-перше, це спокійна обстановка в сім’ї і на роботі, так як нервова напруга також знижує рівень цього чоловічого гормону.
По-друге, це правильне харчування (категорично не можна голодувати і сидіти на строгих дієтах), вітаміни, препарати для підвищення імунітету, так як будь-яка фізична нездужання тягне за собою зниження тестостерону.
На збільшення рівня тестостерону також впливає достатній рівень цинку в продуктах харчування. А це цільнозерновий хліб, риба та інші морепродукти, зелений салат, зелені яблука, цитрусові, мінеральна вода. Досить багато цинку в м’ясі кроликів і курчат, горіхах, горосі, квасолі, сочевиці. Дуже багато його в пшеничних висівках, пророщених зернах пшениці, насіння гарбуза і соняшника.
Також важливо, щоб організм у достатній кількості отримував вітамін В, але природа в цьому плані розпорядилася дуже вдало — продукти, багаті цинком, багаті і вітамінами групи В.
Зверніть увагу
Не займайтеся самолікуванням, це може призвести до небажаних наслідків.
Корисні поради
Якщо у вас є побоювання, що ваш рівень тестостерону знижений, то обов’язково зверніться до лікаря-ендокринолога.