Більшість тканин від батисту до брезенту виготовляється з льону. Для того, щоб вирощувати цю рослину, необхідно докласти багато зусиль і ретельності.
Інструкція
- У Росії вирощують льон трьох видів — довгунець, межеумок і кудряш. Найбільш поширеним є льон-довгунець, так як він має найдовшу прядильне волокно — до 120 см.
- Грунт, в якій має рости льон, потребує вапнування. Перед посівом грунт повинен бути ретельно вирівняна і закоткувати.
- За 2-6 місяців (залежно від вологості) насіння льону протравливается, після чого льон висівається в средневесенніе терміни, коли верхній шар грунту прогріється до 6-8 градусів Цельсія.
- Самий широко поширений спосіб посіву льону-довгунця — вузькорядного, з міжряддями шириною близько 7,5 см.
- Краща глибина посіву насіння льону становить від 1,5 до 3 см.
- Догляд за льоном увазі післяпосівне прикочування, знищення грунтової кірки, боротьбу з бур’янами та шкідниками (особливу увагу необхідно приділити захисту від льняної блохи — найбільш небезпечного шкідника для цієї культури), попередження втрат від вилягання, обробку препаратами для підсушування льону на корені.
- Самий складні період в льонарстві — прибирання льону. Її планують з таким обліком, щоб зібрати не тільки волокна, а й насіння, який необхідні для подальшого посіву, а також для переробки в льняне масло. Таким чином, оптимальним строком збирання вважається фаза ранньої жовтої стиглості льону.
- Фаза стиглості визначається за довжиною стебла, звільнився від листя, за кольором коробочок і по насінню, які в них містяться.
- Оптимальні терміни збирання становлять 10-12 днів.
- Слід пам’ятати, що для оптимального вирощування льону, необхідно повторювати його посів на одному і тому ж полі через 5-6 років, інакше настає льноутомленіе. Щоб цього не відбувалося рекомендується чергувати посіви льону з посівами озимих зернових, ярої пшениці.
Корисні поради
Існує народна прикмета: якщо набухли бруньки у липи, то пора висаджувати насіння льону в землю.