Чайний гриб — це незвичайний приклад співжиття двох різних мікроорганізмів. Дріжджові гриби і оцтовокислі бактерії утворюють колонію, схожу на медузу. Верхня частина колонії блискуча, щільна, а нижня грає роль паросткової зони. У численних звисаючих нитках відбувається перетворення чайного розчину і цукру в комплекс корисних для людського організму цілющих речовин. Настій чайного гриба має корисні лікувально-профілактичними властивостями, покращує діяльність шлунково-кишкового тракту, нормалізує кислотність шлунка, допомагає при кам’яно-нирковою хвороби.
Вам знадобиться
- Розчин чайної заварки;
- Цукор;
- Трилітрова банка;
Інструкція
- Візьміть чорний листовий чай, заваріть дві чайні ложки. Приготовлену заварку, процідіть і влийте кип’ячену холодну або гарячу воду.
- Додайте дві або три столові ложки цукру на один літр чайного розчину і гарненько проведіть, щоб цукор розчинився.
- Потім у розчин, охолоджений до кімнатної температури, помістіть гриб. Оптимальне середовище для існування гриба 25 градусів С.
- Підгодовуйте дорослий гриб і зливайте готовий настій один раз на 3-4 дні в літній період і не рідше одного разу на 5-6 днів взимку. Якщо ваш гриб здоровий, він буде плавати по поверхні розчину і перетворювати суміш чайної заварки й цукру в корисний напій. Не перетримуйте гриб в настої, він може загинути. Кожен раз, змінюючи розчин, промивайте гриб прохолодною кип’яченою водою. Робіть це акуратно, щоб не пошкодити гриб.
Корисні поради
Чайний гриб необхідно культивувати. Термін життя однієї особини чайного гриба невеликий. У дорослої гриба акуратно зніміть один шар, промийте його кип’яченою водою, а потім залийте теплою водою у трилітровій банці. Залиште новонароджений гриб на добу, не підгодовуйте його в цей час чайним розчином і цукром.
Через добу можете помістити грибок в чайний розчин. Протягом певного часу гриб буде хворіти і плавати на дні банки. Чайний гриб обов’язково видужає і спливе на поверхню.