Незважаючи на велику кількість овочів і фруктів у магазинах і на ринках, любителі продовжують їх вирощувати на своїх присадибних ділянках. Але проблемою залишається врожайність, досить низька в середній смузі Росії для таких вимогливих до відходу культур, як помідори. Однак у садівників є свої методи збільшення кількості та якості плодів різних культур.
Вам знадобиться
— насіння помідорів;
- Теплиця;
- Добрива;
- Кошти від шкідників.
Інструкція
- Виберіть сорт помідорів, найбільш підходящий для вас не тільки за смаковими якостями, але і за іншими параметрами. Наприклад, для північних регіонів і Сибіру краще віддавати перевагу скоростиглим або середньостиглі сорти, наприклад, «Черрі» або «Лабрадор». Пізні сорти, швидше за все, не встигнуть дати достатню кількість плодів навіть в теплиці, так як літо в північних і східних регіонах країни зазвичай коротко.
- Поліпшите грунт перед посадкою рослин. Для цього перекопайте ділянку і внесіть туди перегній і золу.
- Посадіть помідори в теплицю. Вона зможе захистити рослини про перепадів температур, які в більшості регіонів Росії можливі і в середині літа. Правильно виберіть місце для її установки — помідори повинні отримувати якомога більше сонячного тепла і світла для успішного росту і дозрівання плодів. Вирощування томатів в грунті також часто можливо, але загрожує ризиком загибелі рослин від заморозків на початку або в кінці дачного сезону. Це значно зменшить врожайність ваших томатів.
- Регулярно поливайте і удобрюйте кущі помідорів. При цьому деякі садівники рекомендують припинити підживлення під час утворення зав’язей, так як надлишок ряду речовин може загальмувати цей процес. Згодом, під час появи і росту плодів, слід повернутися до колишнього графіка внесення добрив. В якості добрив використовуйте як натуральні — коров’як, пташиний послід — так і вироблені штучно, наприклад, з’єднання на основі селітри.
- Обробляйте кущі томатів засобами від хвороб і шкідників. Найбільше розвитку рослини та утворення зав’язей шкодить тля і фітофтора. У першому випадку достатньо промити лиття мильним розчином при появі павутинок, що вказують на наявність комах. У другому випадку обприскайте пошкоджені й сусідні рослини бордоською рідиною — вона може допомогти, навіть якщо томати вже стають коричневими від поширення грибка. Самі хворі кущі доведеться просто виполоти.