Плоди хурми не просто смачні і красиві, але і дуже корисні завдяки своїм цілющим властивостям і вмісту вітамінів і мікроелементів. Вирощування хурми в домашніх умовах стає все більш популярним серед любителів-квітникарів, незважаючи на те, що досить непросто виростити тропічне диво-дерево власними руками на підвіконні.
Вам знадобиться
— насіння хурми;
- Перманганат калію;
- Горщики;
- Активатор росту;
- Грунт для кімнатних рослин;
- Целофан.
Інструкція
- Виростити хурму з насіння в домашніх умовах може і початківець садівник. Для цього досить вибрати самий спілий, що відрізняється здорової на вид оболонкою плід в магазині. Шкірочка повинна бути цілою і щільною, без тріщин і темних плям. Чашолистки повинні мати зелений колір і щільно прилягати до ягоді. Даний вибраний екземпляр покладіть в тепле місце до тих пір, поки він не досягне абсолютної стиглості. Насіння тільки такий хурми дадуть сходи.
- Наберіть в склянку води і вийміть з рідкої м’якоті хурми насіння. Опустіть їх в стакан з водою. Ті, що спливли на поверхню, викинете — вони сходів не дадуть. Решта насіння залийте слабким розчином перманганату калію або активатором росту і залиште на три дні. Підготуйте грунт для посадки насіння — для цього підійде абсолютно будь-яка земля для кімнатних рослин. Попередньо прокалите її в духовій шафі, так як хурма не відрізняється стійкістю до бактеріальних і грибкових хвороб.
- Візьміть невеликі ємності, діаметр яких повинен становити не більше 15 сантиметрів, насипте на дно керамзит і підготовлений грунт. Опустіть насіння на глибину 1-2 сантиметри і полийте, накрийте целофаном і поставте в тепле місце (можна поруч з батареєю). Періодично провітрюйте горщик, піднімаючи целофан, підливайте воду в міру висихання землі. Через пару-трійку тижнів з’являться перші сходи, в цей час можна знімати плівку.
- Часто трапляється так, що кісточка залишається на кінці паростка. Якщо протягом двох днів вона не відпаде, постарайтеся самостійно і дуже акуратно позбавитися від стулок, інакше паросток загине. Сходи дуже швидко ростуть, тому рекомендується їх періодично пересаджувати в ємність трохи більшого розміру, щоб коренева система не відчувала нестачу місця.
- У літній період рекомендується виносити деревце на балкон або у двір, на добре освітлене місце. Так як хурма не любить прямих сонячних променів, перший час притіняють рослина. Два рази на місяць підгодовуйте деревце мінеральними і органічними добривами.
- Після того як сформувалися молоді сіянці, зробіть прищіпку на рівні 30-50 сантиметрів для подальшого розгалуження. Залиште три верхівкових втечі. Коли вони досягнуть висоти 30-40 сантиметрів, Прищепа їх. Таким же чином прищепить гілки другого порядку. Поступово сформуйте округле деревце півтора метра заввишки. Так як рослина є скороплідний, перші квіти можна побачити вже на четвертий рік після посадки.