Туя — досить складне рослина. Холодні зими для неї найчастіше виявляються згубними. Вона добре росте в умовах великих південних міст з їх «пробками» і важким повітрям, але низька освітленість квартир веде до пожовтіння і відмирання її гілок. Разом з тим, туя користується незмінною популярністю як у власників присадибних ділянок, так і у тих, хто захоплюється кімнатним експериментальним квітникарством.
Вам знадобиться
— Грунт;
- Відростки;
- Добрива;
- Вода;
- Лопата;
- Озера.
Інструкція
-
Посійте тую насінням, — як правило, вони мають гарну схожість і ніяких проблем в проращивании не спостерігається. Інший популярний спосіб розмноження туї — живцями. Краще їх зрізати з маточного куща ранньою весною, захопивши шматочок вже задерев’янілих кори. Слідкуйте за тим, щоб на ваших відростках було як мінімум по 3-4 поки ще сплячих нирки. Ботаніки рекомендують замочити зрізані черешки на кілька годин в слабкозабарвлені розчині перманганату калію. Це дозволить не тільки вбити «дрімаючі» хвороби, а й збагатить відростки необхідними поживними речовинами.
-
Посадіть живці на дорощування в каркасну теплицю, у якій передбачені знімні рами. У теплі дні їх слід знімати, щоб молоді рослини гартувалися, і їм вистачало сонячних променів, без яких неможливий процес фотосинтезу. Агротехніка догляду за відростками зводиться до полив (мінімум — двічі на тиждень, використовуючи лійку і розсікач) і розпушування. Ніяких підгодівель на даному етапі проводити не слід.
-
Підготуйте посадочні ями для туї. Якщо хочете сформувати з неї живу огорожу, робіть їх на відстані 20-25 см одна від одної. Обсяг ями повинен бути порядку 40 куб.см. Вниз помістіть рослинний сміття, наприклад, стружку й тирсу листяних порід дерев, мул з найближчого водоймища, мох. Добре утрамбуйте і обробіть будь-якою речовиною від шкідливих комах. Другий шар — компостна земля або перепрілий гній.
-
Уникайте добрив на основі пташиного посліду, а також свіжого гною, незалежно від виду домашніх тварин, які його виробили. Молоді саджанці не переносять таких концентрованих добрив, у них може трапитися кореневої опік. Третій шар в посадковій ямі — садова земля. Вилийте в кожну яму по 2 відра води і залиште на кілька годин для осідання грунту.
-
Висаджуйте відростки туї прямо, ця рослина не любить нахилів. Після висадки додатково полийте водою за допомогою лійки з розсікачем. Прямий полив загрожує розмиттям грунту і оголенням коренів, допустити цього не можна. Щоб грунт максимально довго не висихала, її рекомендується замульчувати тирсою, керамзитом або іншим подібним матеріалом. Подальша агротехніка догляду за туями зводиться до регулярних поливу, підживлення та щорічної (весняного) формуванню крони.