Якщо ви купили в магазині і спробували смачні яблука, немає нічого дивного в тому, що вам захотілося виростити у себе на дачі або присадибній ділянці такі ж. Виростити яблуню з кісточки цілком можливо, питання лише в тому, чи будете ви задоволені результатом, оскільки ризик отримати дике дерево з кислими дрібними плодами досить великий.
Вам знадобиться
- Яблуко;
- Горщик із землею;
- Гарне сонячне місце в саду.
Інструкція
- Ретельно підберіть посадковий матеріал. Не варто вибирати яблука з південних країн, оскільки велика ймовірність їх вимерзання взимку в російському кліматі. Оптимальним варіантом будуть хороші яблука, взяті з сусідського саду, з ними ви можете бути впевнені як в зимостійкості, так і в смакових якостях. Дістаньте з яблука кісточки, помістіть в невелику ємність з водою і залиште на кілька днів у теплому місці.
- Залежно від виду грунту у вашому саду висадіть кісточки в землю. Якщо у вашому районі суворі зими, садіть яблуню відразу в сад, в такому випадку коріння підуть глибоко в землю і зможуть пережити будь-які холоду. Такі яблуні живуть і плодоносять набагато довше, але тільки на землі, де рівень грунтових вод розташовується глибоко.
- Якщо на вашій ділянці болотисті грунту, спочатку виростите саджанець у горщику або відрі, а потім пересадити його на постійне місце. Кореневий стрижень при цьому, швидше за все, обірветься і не піде глибоко, тому такі яблуні менш зимостійкі, зате не бояться високих грунтових вод.
- Щоб вирощувати яблуні з насіння саджанцями, посадіть насіння в землю восени або на початку зими, можна кілька штук поруч. Ранньою весною, до початку розпускання листя, розділіть паростки, щоб коренева система у них не переплуталося, при цьому можете розсадити по різних горщиках або відразу в грунт. Щоб яблуня зміцніла, тримайте її будинку ще рік. Поставте її на світле місце, удобрюйте, поливайте. Коли вона почне скидати листя, приберіть горщик у прохолодне місце, підвал, холодильник або гараж. Можна закопати горщик у саду так, щоб рівень землі в горщику був на рівні землі навколо, і вкрити деревце лутрасилом. Навесні пересадите однорічний саджанець на постійне місце.
Зверніть увагу
Врахуйте, що ваша яблуня в будь-якому випадку не дасть тих же плодів, які ви мали щастя спробувати перед посадкою. При вдалому збігу обставин яблука будуть теж смачні, великі, але інші. Якщо ж цього не відбудеться, прищепити яблуні хороші гілки від плодоносного дерева і насолоджуйтеся урожаєм.
Корисні поради
Якщо через пару років ваша яблуня придбала характерний вигляд дичка, кора стала немов лакована, а деякі гілочки перетворились на шипи (колючки), — краще видаліть зі свого саду таку яблуню, хороших плодів від неї ви навряд чи дочекаєтеся.