Як виростити запашний тютюн

Як виростити запашний тютюн

Запашний тютюн — яскраве, красиво квітуче однорічна рослина, що виділяють приємний аромат. Найчастіше запашний тютюн вирощують у змішаних клумбах. Добре він росте на рабатках та поблизу альпійських гірок.

Вам знадобиться

грунт, насіння, добрива, лопата, лійка, вода

Інструкція

  1. Перекопайте ділянку, на якій плануєте висаджувати запашний тютюн. Ці рослини люблять сонячні пагорби, а також незатінених рівнинний рельєф. Землю слід перекопати на глибину штиря лопати. Якщо на цьому місці у минулому році росли квіти — продезінфікуйте грунт розчином «інтавір». Даний крок вбереже запашний тютюн від можливих хвороб, які залишилися від попередніх культур. Внесіть з перекопкой органічні добрива. Залежно від ступеня родючості грунту рекомендується від 3 до 6 кг перепрілого гною на кожен кв.м. клумби.
  2. Замочіть насіння запашного тютюну. Робити це краще на зростаючому місяці. Вважається, саме цей час найбільш сприятливо для трав’янистих рослин. У ящики для розсади насипте в рівних пропорціях садову землю, торф і перегній. Рясно полийте. Посійте набряклі, але не проклюнулися насіння. Коли з’являться сходи — пікірують їх.
  3. Зробіть на ділянці, відведеній під квітник, лунки. У кожну лунку насипте 2-3 г суперфосфату, трохи засипте садової грунтом, полийте. Беріть розсаду запашного тютюну разом з грудкою землі. Акуратно перенесіть в лунки. Зрівняти поверхню, ретельно утрамбовувавши. При необхідності можна додатково полити.
  4. Поливайте квітник раз в 2-3 дня. Посушливим літом перший тиждень після висадки поливати рекомендується частіше. Якщо погода стоїть помірно волога, обмежте поливи. У великій кількості вологи запашний тютюн потреби не відчуває.
  5. Підгодуйте рослину розчином аміачної селітри, взявши 2-3 г мінерального добрива на кожен літр води. При підвищеній кислотності грунту азотисту підгодівлю краще не проводити, замінивши її підгодівлею «Ідеалом». Коли запашний тютюн вступить в пору бутонізації, можна зробити калійно-магнієву підгодівлю. Ці мінеральних добрив збільшують час цвітіння тютюну.
  6. Рихлить землю після кожного поливу. Доступ кисню до коренів сприятливо позначається на зростанні нових пагонів. На них будуть утворюватися все нові й нові бутони. Отже, запашний тютюн вас радуватиме до настання заморозків.

Зверніть увагу

Висаджуючи запашний тютюн, уникайте затінених ділянок. В іншому випадку рослина запізниться з цвітінням.

Корисні поради

Запашний тютюн чуйний на калійно-фосфорні мінеральні добрива.