Як виростити зелень у теплиці

Як виростити зелень у теплиці

Жоден город і дача не обходяться без зелені. Але далеко не всі початківці дачники знають, як правильно її виростити. Щоб потішити себе зеленню в листопаді, саджанці потрібно приготувати до холодів.

Інструкція

  1. Петрушка. Висаджуйте в грунт тільки здорові коренеплоди петрушки, товщиною приблизно 2-4 см, із залишеними черешками, приблизно 6-8 см. Менше піддаються хворобам: «коренева цукрова», «врожайна цукрова» — сорти зелені, вони здійснюють великий приріст листя. Садять їх впритул один до одного або міжряддями від 8 до 10 см. Перед посадкою не замикайте коренеплоди. Зробіть в грунті поперек стелажа, борозну глибиною близько 10-12 см, добре полийте водою. Посадіть в них коренеплоди на відстані 6-8 см і присипте зверху трохи землею. Якщо ви вирощуєте зелень в ящиках, то зменшите відстань між рядами. Зберігати їх потрібно в прохолодному темному місці, укритими тирсою або піском при температурі +2 градуси. Після того як висадили, присипте трохи грунт піском або деревною золою з розрахунку 100-200 г на 1 кв. м. Поливайте тільки тоді, коли грунт підсохне і тільки під корінь, щоб вода не потрапила на рослини. Зібрати врожай можна через 30-35 діб.
  2. Селера. Щоб виростити селера, візьміть здорові дрібні коренеплоди, масою приблизно 60-100 р. Метод зберігання такої ж, як і у петрушки. Садіть його не глибоко, в заздалегідь политі борозенки. Поливайте рослину кожні 8-9 днів, не потрапляючи водою на листя. Зайва волога призведе до хвороб і загибелі рослини. Якщо листя пожовкли, підживлюйте їх аміачною селітрою 30г на 10 л води. Збірка врожаю через 30-35 днів.
  3. Лук. Зелень лука вирощуйте як в теплиці, так і в ящиках і на стелажах. Для висадки візьміть цибулини діаметром 3,5-4 см многозачаточних сортів. Перед посадкою обріжте верхню частину цибулин, через 1см один від одного, поглиблюючи в грунт. Потім рясно полийте теплою водою. У міру відростання, збільшуйте кількість поливної води. Зелень цибулі готова до збірки на 22-25 день після посадки, врожайність 8-10 кг на 1 кв.м. На початку проростання її підживлюють аміачною селітрою, з такого ж розрахунку і калійної сіллю 20г на 10 л води.
  4. Щавель. Щавель вирощуйте при температурі 16 градусів, при нормальному освітленні і вологому грунті. Урожай збирають вже на 20-25 день після висадки, 2-3 кг на 1 кв.м. Для отримання наступного врожаю, зробіть підживлення рослини, посипаючи між рядами сухий сірчанокислий амоній, 30 г на 1 кв.м. Після цього рясно полийте. Нові листи відросте через 12-14 діб, після добрива. Так можна робити 5 разів.

Зверніть увагу

Поливайте рослини тільки теплою водою, від холодної води вони стають більш вразливими і часто хворіють.

Корисні поради

Цибуля, петрушка, селера і щавель плодоносить кілька разів, з інтервалом 12-14 діб. Це дозволяє отримувати свіжу зелень восени і взимку.