Оцінити вишиту хрестом картину може тільки той, хто сам творив щось подібне, оскільки вишивання — процес трудомісткий, вимагає уваги і терпіння. Але, незважаючи на труднощі роботи, готова картина, оформлена в красиву раму, подарує її творцеві величезну кількість позитивних емоцій.
Інструкція
- Виберіть мотив, який ви хочете вишити. Реально оцінюйте свої навички рукоділля і терпіння, досвідчені майстрині вишивають великі картини по півроку.
- Якщо ви придбали готовий набір для вишивання, дотримуйтесь інструкції. Якщо ви вибрали схему в інтернеті або в книзі, підберіть нитки відповідних відтінків. На деяких схемах вказані номери ниток конкретного виробника, наприклад, DMC або Bucilla. Скористайтеся таблицями перекладу ниток муліне, розміщеними в інтернеті, з їх допомогою ви підберете відповідні кольори ниток іншого виробника. Розріжте нитки, прикріпіть їх до картонного держателю, підпишіть кожен колір або намалюйте позначення відтінку, що використовується в схемі.
- Підготуйте канву. У готових наборах вона, як правило, накрохмалена, тому не вимагає використання п’ялець. Зробіть на канві розмітку кольоровою ниткою. Складіть тканину навпіл, введіть голку в край на згині, прокладете рядок наметочним швом строго по отворах по всій довжині. Прокладіть перпендикулярний шов в середині іншого боку. На перехресті допоміжних ниток буде центр роботи. Якщо ви купили відріз канви, накрахмальте її або використовуйте п’яльця для вишивання.
- Розгляньте схему. Як правило стрілки по краях вказують середину сторони. За допомогою двох лінійок, покладеним по хрестиками, стрілками зазначеним, знайдіть центр вишивки. Почніть роботу там. Якщо немає бажання починати вишивання з центру, відступіть від краю достатню кількість хрестиків і вишивайте з кута. Слідкуйте, щоб вся картина вмістилася на канві, а не вийшла за її межі.
- Починайте вишивання з областей, що складаються з хрестиків одного кольору. Для зручності на схемі заштриховують олівцем вишиті хрестики. Перевіряйте себе після кожної закінчилася нитки, допоміжні лінії допоможуть вам. Випоровши їх після завершення роботи.
- Виперіть вишиту картину в теплій мильній воді, виполощіте. Чи не віджимайте. Висушіть на рушник. Пропрасуйте з виворітного боку, поклавши під картину фланелеву тканину.
- Віднесіть готову картину в багетну майстерню, підберіть відповідну раму, оформіть замовлення. Або вставте картину в раму самостійно. Рамки стандартних розмірів можна купити в магазині.