Кожен раз, коли ви приходите за покупками в магазин, продавець виставляє вам рахунок за товари, тобто видає звичайний касовий чек. Оплата в даному випадку проводиться готівкою. Як правильно оформляти рахунку фізичній особі в інших випадках?
Інструкція
- Видайте покупцю — фізичній особі касовий чек або інший документ встановленої форми, якщо ви реалізуєте товари за готівковий розрахунок. В цьому випадку ви будете звільнені від оформлення рахунку-фактури.
- Врахуйте, якщо ви реалізуєте товари фізичним особам за безготівковим розрахунком, вам не потрібно заповнювати товарно-транспортну накладну за формою ТОРГ-12, так як ця форма заповнюється тільки для відпустки ТМЦ стороннім організаціям (ІП та юридичним особам).
- Укладіть договір з покупцем — фізичною особою. Вкажіть в ньому терміни і порядок поставки товарів (виконаних послуг, робіт) та оплати. Фізична особа, переводячи гроші на рахунок вашої організації, повинно буде вказати в платіжній квитанції номер цього договору.
- Оформіть рахунок-фактуру в одному екземплярі. Вкажіть в ньому:
- Порядковий номер і дату виписки;
- Ф. І. О., адресу та ІПН покупця;
- Найменування, адресу та ІПН вашої організації;
- Найменування товарів (опис наданих послуг, виконаних робіт) і одиниць їх виміру (штуки, годинник і т. п.);
- Кількість (обсяг) поставлених товарів (виконаних послуг, робіт) відповідно до прийнятих одиницями виміру;
- Ціну (тариф) за одну одиницю за договором без урахування податку (у випадку, якщо ви реалізуєте товар за державними регульованими цінами, з урахуванням податку);
- Вартість товарів (слуг, робіт) за весь обсяг без урахування податку;
- Податкову ставку;
- Загальну суму податку, розраховану відповідно до застосовуваної податковою ставкою;
- Вартість всього обсягу товарів (послуг, робіт) з урахуванням суми податку;
- Країну походження товарів.
- Якщо ви не маєте в своєму розпорядженні докладною інформацією про покупців — фізичних осіб, то поставте у відповідних графах рахунки-фактури прочерки. У будь-якому випадку, так як фізична особа не є платником ПДВ, другий примірник цього документа вам оформляти не потрібно. Зареєструйте виставлений рахунок-фактуру в журналі обліку даних товарів (послуг, робіт) за наслідками податкового періоду, а також в книзі продажів.