Як висушити дерево

Як висушити дерево

Перед будь-якою роботою з деревиною дерево необхідно висушити. Якщо цього не зробити, то є ризик, що готовий виріб розтріснеться через нерівномірне випаровування вологи. Або ж дерев’яна річ деформується, оскільки висихаючи, деревина дає усадку. У промислових масштабах для сушіння деревини використовують спеціальні сушильні камери. Домашні умільці пользуют менш прогресивними способами.

Вам знадобиться

- Дерево;
- Масляна фарба, смола або пластилін;
- Масло (бавовняне або лляне);
- Парафін;
- Ємність з металу (каструля, таз);
- Целофановий пакет;
- Пачка газет.

Інструкція

  1. Спосіб перший

    Природна (атмосферна) сушка — найпростіший, але самий «довгограючий» спосіб. Для нього підходять «чурочкі» — круглі обрізки стовбура. Кору залишають повністю або роблять в ній поперечні надрізи (кільця) для того, щоб забезпечити доступ повітря до деревини, але при цьому не дозволити їй розтріснутися під час сушіння.

    Наступний етап — обстукування і замазування торців чурбачки. Торці бревнишка обстукують молотком потім, щоб ущільнити зрізи. Після цього їх замазують смолою, олійною фарбою, дьогтем або звичайним пластиліном.

    Далі підготовлений обрізок стовбура поміщають в сухе неопалюване і добре вентильоване приміщення (без протягу) — наприклад, на горище дачі. Через декілька місяців заготівлю потрібно перемістити в приміщення з більш високою температурою.
  2. Другий спосіб

    Шматки дерева можна висушити в міській квартирі. Для цього їх обертають в декілька шарів газети і упаковують в герметичний пакет. Після цього пакет з деревом кладуть у тепле місце (можна навіть на батарею або на сонячний балкон).

    Кожні 6-8 годин газету, що просочився виділяються деревом рідинами, замінюють на суху. Важливо: пакет повинен бути герметичним, щоб виключити неконтрольоване випаровування вологи і можливість розтріскування дерева.
  3. Третій спосіб

    Маленькі шматки дерева можна виварити в олії. На Русі такий спосіб застосовували при виготовленні дерев’яної столового посуду — ложок, ковшів, тарілок і тому подібного. Після такої обробки посуд стійка до вологи, не тріскається і не деформується.

    Для виварювання береться бавовняне або лляне масло. У каструлю кладеться дерев’яна заготівка, заливається маслом і проваривается на дуже повільному вогні протягом 6-8 годин.
  4. Четвертий спосіб

    Цей спосіб надає дереву ті ж властивості, що й виварювання в маслі. Для нього використовується розтоплений парафін, в який занурюють невеликі шматки дерева. Потім ємність з парафіном і деревиною ставлять на 6-8 годин у піч, розігріту до 40 градусів Цельсія.

Зверніть увагу

Для кожного виду деревини потрібен різний час сушіння. Готовність матеріалу визначається за допомогою електровлагометра або за вагою деревини.

Корисні поради

Для кожного виду деревини хороший свій спосіб сушіння. Так, наприклад, атмосферна сушка протипоказана деревині плодових дерев, клена, бука і граба. А заготовки з берези, вільхи, липи або осики висихають природним способом без яких би то не було проблем.