Як висушити льох


 

Мало хто з сільських жителів і власників дачних ділянок не запасає на зиму овочі і різні заготовки. Зазвичай картоплю, та й банки з варенням і соліннями знаходять своє місце в домашньому льосі. Таке сховище, обладнане під будинком або на вулиці, зручно для розміщення в ньому припасів, але перед закладкою продуктів його необхідно належним чином підготувати: вичистити, провітрити і висушити.



Вам знадобиться

— вода;
- Мило;
- Сода;
- Мідний і залізний купорос;
- Металева піч або бак;
- Смолисті плашки;
- Стеаринові свічки.

Інструкція

  1. Почніть роботу з приведення в порядок дерев’яних полиць і стелажів. Розберіть конструкції, де це можливо, і винесіть дошки з льоху наверх. Очистіть деталі конструкції від забруднень і пилу, потім ретельно промийте гарячою водою з милом або розчином соди.
  2. Тепер гарненько просушіть дерев’яні деталі конструкції на сонці, а якщо підходящої погоди дочекатися не вдається, помістіть їх під добре продувається навіс.
  3. Після просушки зробіть дезінфекцію полиць, побілівши їх вапняним розчином, до якого слід додати мідний купорос (близько 100-150 г на десятилітрове відро розчину). Якщо на полицях і стелажах виявилися сліди гнилі і цвілі, обробіть їх водним розчином залізного і мідного купоросу. Таким же розчином промийте стіни льоху та земляні підлоги.
  4. Щоб просушити льох перед закладкою продуктів, відкрийте вентиляційні труби і люк. Проте цих заходів не завжди буває достатньо, оскільки зазвичай в погребі повітря холодне і тому важкий, так що гарної витяжки не вийде.
  5. При наявності невеликої металевої грубки встановіть її на долівку приміщення льоху і розтопіть. Якщо підлоги в погребі дерев’яні, під ніжки грубки помістіть металевий лист або цеглу. Залиште злегка димлячу грубку на кілька годин, щоб дим прогрів стіни приміщення і підсушив їх.
  6. Якщо грубки в господарстві немає, використовуйте для просушки негідний металевий бак. Закладіть в таку ємність стружку, короткі смолисті плашки і розведіть в баку невелике багаття. Цю імпровізовану сушилку поставте в безпосередній близькості від вентиляційного отвору, щоб створити необхідну тягу. Періодично контролюйте процес, щоб не допустити випадкового загоряння дерев’яних конструкцій.
  7. Якщо умови не дозволяють використовувати такий відкритий вогонь, створіть тягу за допомогою свічки. Встановіть палаючу свічку в консервній банці на підлозі, у отвори вентиляційної труби. Для створення первісної тяги підпаліть зім’ятий аркуш паперу прямо в трубі, а потім тяга буде підтримуватися полум’ям свічки, що горить. Можливо, для повного висушування льоху знадобиться послідовно використовувати дві-три свічки.