Перець чилі додається в їжу як гострої спеції при приготуванні різних м’ясних і рибних страв, соусів і супів. Щоб домогтися не тільки пекучості, а й аромату, перець необхідно висушити. Зробити це можна двома способами.
Інструкція
- Перш ніж приступити до роботи з перцем чилі, обов’язково одягніть гумові рукавички, приберіть і закрийте волосся, щоб у вас не було бажання їх помацати і ні в якому разі не торкайтеся до обличчя і очам руками. В іншому випадку ви ризикуєте отримати сильний опік або сильну алергічну реакцію. Щоб уникнути явних випарів від перцю, надіньте марлеву пов’язку на область носоглотки.
- Масло перцю містить капсаїцин, який здатний проникати навіть через гумові рукавички, тому після роботи з перцем і зняття рукавичок ретельно вимийте руки. У разі появи сильного печіння протріть шкіру рук спиртом, потім помийте водою з милом і нанесіть зволожуючий крем.
- Для сушки вибирайте тільки рівно пофарбований перець (зелений або червоний) без яких-небудь пошкоджень і чорних крапок, так як їх наявність свідчить про те, що овоч починає псуватися.
- Відібравши необхідну кількість перцю, протріть кожен стручок вологою серветкою або злегка обполосніть холодною водою.
- Якщо ви бажаєте висушити перець чилі цілком, то просто підвісьте стручки в добре провітрюваному приміщенні. Даний спосіб сушіння не вимагає очищення перцю від насіння.
- Щоб отримати перцевий порошок, кожен стручок розрізати ножицями або порвіте руками вздовж і видаліть насіння. Потім відокремте від стручка черешки і видимі прожилки. Поріжте перець на маленькі шматочки. Розкладіть тонким шаром на деко і сушіть під сонцем на відкритому повітрі. Періодично перевертайте перець. Як тільки він набуде більш яскравий і насичений колір, стане занадто зморщеним, перемеліть його в кавомолці. Перекладіть в скляні банки і зберігайте у темному сухому місці. Для більш тривалого зберігання перцового порошку розкладіть його по поліетиленовим пакетам і помістіть в морозильну камеру.