Кліщ є одним з найбільш різноманітних і древніх груп членистоногих на Землі. Зазвичай, вони харчуються залишками рослин, грунтовими грибами, а також іншими дрібними комахами. Але, на жаль, є небезпечні кровоссальні види, які можуть вкусити людину або тварину. Що робити, якщо ви виявили цього паразита на собі або свого вихованця?
Інструкція
- Для початку, не панікуйте! Природно, що вам одразу захочеться позбутися його, але є небезпека, що його тіло відірветься, а голова залишиться під шкірою. В результаті цього може початися запалення укушеного місця з ризиком зараження крові.
Зберіться і візьміть ситуацію під контроль. - Якщо кліщ знаходиться під шерстю тваринного або вашими волоссям, то їх необхідно змочити і розчесати в різні боки. Обов’язково продезінфікуйте руки і пінцет. Якщо пінцета під рукою не виявилося, то скористайтеся серветкою, але ні в якому разі, не торкайтеся кліща голими руками, так як він може виявитися носієм енцефаліту.
- Обережно схопите кліща пінцетом, якомога ближче до шкіри. Сильно не тисніть, інакше є ризик розчавити його. Потихеньку починайте тягнути до тих пір, поки шкіра не підніметься. Утримуйте його в такому стані, поки кліщ сам не вилізе назовні (1-2 хвилини), можна трохи покачати в різні боки.
- Якщо після проведених маніпуляцій витягнути кліща так і вдалося, то потрібно діяти наступним способом. Капайте йому на голівку спирт (приблизно по краплі в хвилину). Від спирту кліщ повинен розслабитися — і витягнути його буде значно легше.
- Після вилучення кліща — уважно огляньте його і ранку і переконайтеся, що головка, або її частина, не залишилися під шкірою. Якщо все-таки це сталося — спробуйте акуратно витягнути її пінцетом. Якщо й це не вийшло — зверніться за медичною допомогою.
Ранку продезінфікуйте спиртом або намажте йодом або зеленкою. - Тепер про запобіжні заходи. Якщо ви збираєтеся в ліс, подбайте про те, щоб відкритих ділянок шкіри було якомога менше. Штани слід заправити в шкарпетки і чоботи. По приходу з лісу необхідно оглянути тіло і одяг.
Найчастіше кліщі падають згори, тому обов’язково одягніть капелюх або панаму.
Зверніть увагу
Небезпека зони можна перевірити на карті розповсюдження кліщового енцефаліту. Якщо ви знаходитесь в небезпечній зоні, потрібно якомога швидше звернутися до лікаря і перевірити, чи немає зараження енцефалітом.