Довгі репліки, монотонний доповідь, серйозний іспит — часто нам доводиться запам’ятовувати величезні пласти інформації дослівно або з максимальною точністю. Але пам’ять не покращиться сама по собі, якщо її регулярно не тренувати.
Вам знадобиться
- Ручка,
- Папір.
Інструкція
- Не панікуйте, якщо на запам’ятовування у вас залишилося мало часу. Замість того щоб бігати з кутка в куток і голосити, візьміться за справу прямо зараз. Викроїте час на те, щоб спочатку прочитати всю інформацію повністю. Постарайтеся усвідомити її в собі, розберіть окремо незрозумілі вам моменти. Розділіть інформацію на смислові частини, вчіть кожну з них, розбивши ще на кілька блоків. Пам’ятайте, що слона треба їсти по частинах.
- Фахівці Е.Е. Васильєва та В. Ю. Васильєв у своїй книзі «Суперпамять, або як запам’ятати, щоб згадати?» Рекомендують скористатися «картою пам’яті». Візьміть ручку і папір і створіть її самі. Вона повинна бути нелінійної і складатися з асоціацій, пояснень, схем, тобто, повинна відображати вашу внутрішню мову, ваші думки. Адже вони не вимовляються в голові стрункими пропозиціями, а являють собою накладення семантичних «цеглинок», що характеризують особливості інтелекту.
- Працюйте над запам’ятовуванням матеріалу при відсутності зовнішніх подразників. Вимкніть на час інтернет, телефон, телевізор, музичний фон. Так ви засвоїте набагато більше інформації. Увійдіть в процес заучування залучено, спробуйте зацікавитися темою хоча б на якийсь час. Візуалізуйте всі образи і дії.
- Згадайте все, що вже знаєте по темі. Так вам буде легше змалювати цю базу мереживами з нових знань. Якщо ви «плаваєте» в матеріалі, спробуйте пояснити його своїми словами кому-небудь іншому, навіть якщо ваш співрозмовник — затишно сплячий поруч кіт. Якщо ви можете пояснити отримувану інформацію, вам буде значно легше її запам’ятати.
- Періодично повторюйте завчений матеріал. Але не зубрите один і той же абзац, а поверніться до всього смисловому блоку через пару годин. Робіть перерви не тільки на їжу, але і для того, щоб кілька хвилин повністю абстрагуватися від теми. Це наведе порядок в голові і звільнить місце для нової порції матеріалу.