Французька мова належить до романської групи індоєвропейської мовної сім’ї. Російська мова також належить до цієї родини, хоча і належить до групи слов’янських мов. Так як мови споріднені, вчити французьку вам буде простіше, ніж, скажімо, китайський. А для ефективного вивчення мови необхідно засвоїти кілька правил.
Вам знадобиться
- Кілька різних посібників з вивчення французької мови;
- Кілька зошитів (товстих і тонких);
- Доступ в інтернет;
- Приділяти деякий час вивченню мови кожен день.
Інструкція
- Поставте перед собою чітку мету. Ви хочете спілкуватися з партнерами по бізнесу, читати в оригіналі французьку класику або збираєтеся подорожувати по Франції? Поставивши ясну мету, ви зможете вибудувати ланцюг дій, необхідних для її досягнення.
- Займайтеся регулярно. Будьте готові витрачати від 1 до 3-х годин кожен день. Якщо ви будете переривати заняття, наприклад, день через чотири, то матеріал не буде засвоюватися, і дуже багато ви швидко забудете.
- Заведіть 2 зошити для граматики і вправ, словникову зошит і зошит для запису ідіом і сталих виразів французької мови. Словникову зошит розбийте на 26 букв французького алфавіту, виділяючи на кожну букву кількість аркушів, яка відповідає її употребляемости. Наприклад, сама вживається буква — С, для запису слів на цю букву виділіть приблизно 5 сторінок зошита.
- Чи не вивчайте розділи мови окремо. При вивченні граматики поповнюйте лексичний запас і будуйте синтаксичні конструкції із застосуванням цих знань. Зверніть особливу увагу на тему «Словотвір». Так як лексика французької мови не особливо багата, успішне оволодіння цією темою відчутно розширить ваш словниковий запас.
- Спілкуйтеся з носіями мови. В інтернеті багато сайтів, де ви можете попрактикуватися у спілкуванні французькою. Ніяке навчальний посібник не замінить розмови з живою людиною.
Зверніть увагу
Не заучувати нові слова і правила. Механічне повторення не дозволить вам навчитися вільно спілкуватися французькою. Вивчайте лексику для певних мовних ситуацій, наприклад, «похід в магазин», запам’ятовуйте нове слово з усіма його значеннями. Слова чужої мови стануть мертвим вантажем в пам’яті, якщо не переосмислювати нові знання.
Корисні поради
Нові слова найкраще запам’ятовувати в контексті, причому спочатку назвати російське слово, а потім французький переклад. У цьому випадку вам не доведеться болісно підбирати слова у спонтанному живій розмові.