Останні добу перед іспитом, незважаючи на поради психологів про відпочинок перед ним, часто стають найбільш бурхливими в плані підготовки. Але в такому методі підготовки є і певний плюс — прочитана інформація ще буде зберігатися в оперативній пам’яті і її буде легко витягти звідти. За один день можна якщо й не вивчити, то грунтовно повторити і запам’ятати на певний час навіть історію.
Вам знадобиться
підручники історії, інтернет, олівець, стікери
Інструкція
- Якщо у вас є список екзаменаційних питань, виділіть в ньому ті, які охоплюють загальні теми. Підготувавши їх, ви зможете шляхом міркувань і логічних висновків знайти відповідь і на більш вузькі питання, що стосуються того ж історичного періоду.
- Починайте вивчення історії з найперших тим, оскільки всі наступні події так чи інакше будуть пов’язані з попередніми. Це зумовлено загальним методичним принципом детермінації подій і явищ.
- При вивченні матеріалу, якщо дозволяє час, звертайте увагу на ілюстрації до теми. Представивши картинку, вам буде легше згадати й інформацію, що стосується зображення.
- Що стосується дат, то їх вам доведеться визубрити. Як і з питаннями, визначте список обов’язкових і додаткових, якщо вистачить сил. Запам’ятавши хронологію історичних подій, ви зможете набагато впевненіше орієнтуватися в предметі.
- Випишіть дати, а також назви битв, спілок, назви документів та іншу важливу інформацію на стікери і залиште на видних місцях. Щогодини звертайте на них увагу, щоб вони міцно залишилися в пам’яті.
- Прочитавши тему, постарайтеся зробити її короткий переказ. Для цього вам допоможе складання невеликого плану-конспекту. Виділення головних тез добре допомагає структурувати матеріал і сприяє його запам’ятовуванню.
- Знайдіть за запропонованим екзаменатором питань тестові завдання. Перевірки з їх допомогою, як ви засвоїли матеріал після кожної групи тем. Тести можна знайти в інтернеті, спеціальних навчальних виданнях або в методичці з історії.
- Протягом дня повертайтеся до вже пройдених тем, пам’ятайте, що повторення закріплює прочитане. Таким чином, у вас вийде інформаційний «сніговий ком», коли нова інформація буде легко і швидко лягати на основу старої.
Корисні поради
Готуючись з історії, враховуйте особливості запам’ятовування. Свідомо формуйте між темами асоціативні зв’язки — за подібністю, контрастом і суміжності.