Дрозофіли — дрібні комахи, інакше звані плодовими, або винними, мушками. Іноді, особливо в теплу пору року, вони дошкуляють мешканців будинків і квартир, з’являючись ніби нізвідки.
Інструкція
- Дрозофіли харчуються соками фруктів і ягід і гниючими рослинними відходами. Якщо у вас удома з’явилися ці комахи, знайдіть джерело живлення для них. Мушки зникнуть незабаром після того, як позбудуться їжі.
- Перевірте сховище для овочів і фруктів — моркви, цибулі, картоплі, яблук і т.д. Переберія продукти, позбудьтеся від зіпсованих, решта промийте або протріть від залишків гнилі. Слідкуйте за тим, щоб контейнер для овочів завжди був сухим.
- Можливо, розсадником дрозофіл стали відкриті банки з соком або варенням. Перевірте свою домашню консервацію: мушки можуть завестися в банках, з яких зірвало кришки. Якщо ви надовго залишили чайну заварку в заварювальному чайнику, вона може стати їжею для дрозофіл.
- Промийте та висушіть ємність для сміття. Надійніше і гігієнічніше використовувати пластикові пакети, щоб видаляти відходи разом з мушками. Іноді дрозофіли заводяться в зливі кухонної раковини, якщо він засмітився залишками їжі — прочистіть його, у разі необхідності.
- Якщо у вас є домашні тварини, перевіряйте їх миски з їжею: можливо, саме там і завелися дрозофіли. Слідкуйте, щоб посуд був чистим, і не давайте тваринам корму більше, ніж вони можуть з’їсти протягом дня.
- Іноді мушки заводяться в квіткових горщиках. Постарайтеся обмежити полив рослин. Якщо не допомагає, спробуйте замінити землю.
- Якщо не вдається знайти причину появи дрозофіл, можна влаштувати пастку для них. На дно пляшки налийте солодкий сік. Поверніть папір у вигляді конуса, обріжте вузький кінець, щоб вийшло отвір малого діаметру, і опустіть в шийку пляшки. Закріпіть паперову лійку скотчем. Мушки зможуть залітати в пляшку, а вибратися через вузький отвір не зуміють.
- Поставте пилосос на всмоктування і застосовуйте там, де бачите скупчення мушок.