Як вивести клей пва

Як вивести клей пва

Клей ПВА — це поливінілацетатна суміш, призначена для склеювання будь-яких виробів від паперу до кахлю. При неакуратному використанні утворюються стійкі плями, які неможливо видалити звичайною водою з миючими та миючими засобами. Щоб вивести клейові плями, слід перед пранням обробити виріб розчинниками.

Вам знадобиться

- Розчинник;
- Бензин;
- Ацетон;
- Гас;
- Уайт-спірит;
- Морозильна камера;
- Пакет з льодом;
- Губка;
- Ватний диск;
- Гумовий шпатель;
- Мильний розчин;
- Засіб для чищення килимів.

Інструкція

  1. Якщо ви забруднили одяг, тканину, килим або м’які меблі поливинилацетатні клеєм, обробіть плями будь-якими видами розчинника. Для цих цілей вам підійде бензин, гас або уайт-спірит, ацетон, розчинник. Змочіть ватяний диск або губку одним із зазначених коштів. Залиште для розчинення плівки на 20 хвилин, виперіть виріб. Якщо ви очищаєте клей з килима, паласу, м’яких меблів, то після обробки протріть забруднення алкогольної рідиною або зробіть вологу чистку за допомогою губки, мильного розчину або засоби для чищення килимів і паласів.
  2. Якщо ви наклеювали кахельну плитку і на ній залишилися сліди від клею, обробіть їх розчинником, ацетоном або уайт-спіритом. Зазначені кошти не зашкодять поверхню плитки, але легко впораються з клейовими забрудненнями.
  3. При великому шарі клею на тканині або одязі покладіть вироби в морозильну камеру на 1 годину. Потім швидко очистіть клей гумовим шпателем або шляхом розминання тканини в руках. При заморожуванні полівінілацетат стає крихким і легко видаляється з будь-яких поверхонь.
  4. Протока клей на палас, килим або м’які меблі, ви також можете скористатися способом заморозки. Але об’ємні речі неможливо покласти в морозильну камеру, тому робите заморозку за допомогою пакету з льодом. Для використання складіть шматки льоду в целофановий пакет, покладіть пакет на плями від клею, через 30-40 хвилин зскребете застиглий шар клею. Якщо це не допомогло видалити відразу весь шар, то повторіть заморозку або видаліть залишки клею ПВА за допомогою розчинників.
  5. У всіх випадках, незалежно від того, що ви збираєтеся очистити, починайте роботу відразу після того як ви помітили забруднення. Чим свіже плями від клею, тим легше вони видаляються.
  6. Не використовуйте розчинники на тканинах з шовку, ацетату, вовни, оксамиту, велюру. Це призведе до пошкодження волокон тканини, і замість плям від клею ви отримаєте зіпсовану річ, тому скористайтеся послугами хімчистки, де вам дадуть гарантію, що річ ви заберете без плям, а після їх видалення тканина не буде пошкоджена.