Як вивести мушок з квітки


 

Кімнатні рослини не тільки прикрашають і роблять затишній квартиру, але ще і очищають повітря і насичують приміщення киснем. Але нерідко можна помітити біля горщика з квітами літаючих мушок, так званих сциарід або грибних комариків. Вони відкладають у грунт личинки, які в подальшому призводять до загибелі квітів.



Вам знадобиться

— річковий пісок або деревна зола;
- Перманганат калію або мильний розчин;
- Інсектициди;
- Сірники.

Інструкція

  1. Ідеальним середовищем для життєдіяльності і розмноження комах в кімнатних рослинах є вологий грунт. І, оскільки квітам потрібен регулярний полив, позбутися паразитів буде досить складно. Самі мошки не завдають великої шкоди квітам, а ось їх личинки, відкладені у вологу землю, навпаки, вважають коріння рослин улюбленим ласощами.
  2. Обмежте квіти в поливі. Зніміть верхній шар землі в горщику і підсипте прожарений річковий пісок або деревну золу. Дренажний ефект не дозволить грунті набирати вологу, що перешкодить подальшому розвитку паразитів.
  3. Відокремте заражені рослини від здорових, поставте в різних кімнатах. Візьміть кілька кристаликів перманганату калію (можна придбай в будь-якій аптеці) і розведіть у воді. Повинен вийти слабо-рожевий розчин, яким потрібно рясно полити грунт. Обробіть всі рослини, не тільки заражені. Замість марганцівки можна скористатися мильним розчином (для цього використовуйте господарське мило, розведене у воді, воно відмінно знезаражує).
  4. Придбайте в квітковому магазині інсектициди («Актара», «Децис», «Фітоверм», «Агравертін», «Інта-вір», «Актеллік», «Грім-2»), які добре борються з личинками і мошками в квіткових горщиках. Розведіть одне з перерахованих коштів відповідно до інструкції і поливайте землю один раз на тиждень. Після внесення інсектициду постарайтеся не поливати грунт протягом 3-5 днів. Будьте обережні при роботі з хімічними препаратами, особливо якщо у вашому будинку є маленькі діти або домашні тварини.
  5. Найбільш економне, простий і ефективний засіб для боротьби з квітковими мошками — сірка. Візьміть звичайні сірники. Поверніть їх головками вниз і застроміть в землю, на один горщик потрібно всього чотири сірники. Потім злегка зволожите верхній шар грунту.
  6. Якщо вам не допоміг жоден з вищеперелічених способів боротьби з квітковими мошками, доведеться повністю замінити почвогрунт. Акуратно витягніть рослина з горщика і обтрусіть землю, промийте коріння під струменем води. Горщик обробіть мильним розчином і обполосніть окропом. Нову грунтову суміш прокалите в духовці і засипте в знезараженими горщик, посадіть рослину і полийте слабким розчином марганцівки.