Багато хто з нас, я вважаю, мали справу з плямами від фарби на одязі, меблів та інших поверхнях. Кожен, кому хоч раз доводилося видаляти плями від фарби, будь то акварель, акрил або масляна фарба, знає яке це невдячна справа.
Інструкція
- Універсальний засіб для виведення плям від фарби з будь-яких поверхонь — це бензин (гас). З його допомогою або за допомогою ацетону виводяться плями з усіх видів тканин. Сліди від масляних фарб з тканини віддаляються наступним чином: беремо звичайний ватний тампон і змочуємо його в гасі або бензині. Протираємо тампоном забруднене місце, а потім це ж місце протираємо іншим тампоном, змоченим в нашатирному спирті. Правда, забарвлення деяких тканин від нашатирю може злегка змінитися.
- Застарілі плями фарби на оббивках диванів і крісел змочуються скипидаром. Після свого розм’якшення фарба зчищається міцним розчином соди питної і ретельно промивається теплою водою. Якщо застаріле пляма посадили олійною фарбою, смолою або дьогтем, просочуємо забруднену поверхню скипидаром. Після висихання плями його обмазують «кашкою» з золи або очищеної соди, замішаних на воді. У міру висихання кашка змочується водою. Витримавши досить часу, кашку видаляємо, а дане місце обробляємо скипидаром. Після скипидару потрібно пропрасувати тканину через серветку.
- З бавовняної тканини вивести пляму від фарби вам допоможе чотирихлористий вуглець.
- Крім бензину, пляма від масляної фарби можна видалити більш досконалим засобом, виготовленим з рівних часток спирту, скипидару і бензину. Для розм’якшення фарби може знадобитися трохи терпіння. Через 20-30 хвилин фарба повинна обм’якнути. Після цього її легко можна буде видалити тупим ножем, а те місце, звідки її соскреблі, промити гарячою водою.
- Ще один «рецепт» для застарілих плям на десерт — 10 частин дігтярне мила змішуємо з 3 частинами нашатирного спирту і 12 частинами спирту винного.