Жирні плями, посаджені на улюблені речі, важко видаляються, тому являють собою справжній головний біль для домашніх господинь. У важкій боротьбі з плямами в хід йдуть і пральні порошки, і засоби для виведення плям, і всілякі очищувачі, причому, не завжди успішно. Однак ще наші бабусі знали десятки ефективних, перевірених часом способів виведення плям. Давайте згадаємо ці способи.
Вам знадобиться
господарське мило, крохмаль
Інструкція
- Якщо необхідно видалити жирну пляму, використовуйте при пранні господарське мило.
- Якщо прати річ не можна, ідеально підійде варіант сухого чищення за допомогою картопляного крохмалю. Розкладіть одяг на будь-якій гладкій поверхні, на пляму нанесіть крохмаль, а знизу підкладіть серветку. Зачекайте, поки крохмаль вбереться, і нанесіть нову порцію. Повторювати процедуру коштує до тих пір, поки весь жир не вбереться, а пляма не зникне.
- Посипте пляма сіллю і розітріть, потім нанесіть нову порцію солі. Повторюйте до тих пір, поки пляма не зникне.
Розкладіть одяг на рівній поверхні, пляма посипте тальком. Потім накрийте калькою і пропрасуйте забруднене місце праскою. Якщо пляма повністю не зникло, залиште тальк на двадцять чотири години.
Обробіть свіжа пляма розчином, приготованим таким чином: половину чайної ложки солі розводять у 3-х столових ложках нашатирного спирту.
Нанесіть на пляму порошок крейди, залиште на 2-3 години, після видаліть порошок щіткою. - Застарілі плями вивести складно, але даний спосіб дійсно дуже ефективний. Кашку, приготовану з картопляного борошна, нанесіть на пляму і залиште на кілька годин. Якщо пляма не зникло, обробіть його шматочком тканини, змоченим у бензині, а в кінці промокніть черствим хлібом.
Картопляний крохмаль нагрійте в якій-небудь ємності. Гарячий порошок насипте на пляму і втирайте в тканину. Остигаючи, крохмаль буде вбирати в себе застарілий жир.
Промокальний папір, змочену бензином, покладіть знизу під пляму, а зверху протріть пляму від країв до центру. Потім очищену тканину ретельно промийте водою. - Для видалення плями з шовкової тканини змішайте столову ложку гліцерину, половину столової ложки нашатирного спирту і одну столову ложку води. В отриманій суміші забруднену тканину треба замочити на десять хвилин, після ретельно промити теплою водою.
Для очищення вовняної тканини зазвичай використовують бензин.
М’якуш теплої булки добре очищає плями з оксамиту.
Плями з шкіряних виробів краще всього видаляти сумішшю бензину і сухого крохмалю, узятих в рівних пропорціях. Отриману кашку нанесіть на пляму, дочекайтеся, коли вивітриться бензин, а крохмаль просто струсіть.