Як виявити безпліддя


 

Безпліддя — це нездатність зрілої людини зачати дитину. Такий діагноз ставиться, якщо подружжя перебувають у шлюбі більше одного року і не користуються контрацептивами. Причин у безпліддя може бути безліч, тому обстеження проходить зазвичай комплексно.



Інструкція

  1. Діагноз безпліддя у жінки може бути встановлений тільки в тому випадку, якщо повністю виключена можливість безпліддя партнера. Однак не варто забувати, що існують і безплідні пари, цілком сумісні і абсолютно здорові. У подібних ситуаціях лікарі лише розводять руками і посилаються на вищі сили. У медичній літературі описано чимало подібних випадків, які отримали назву ідіопатичного безпліддя. Його, втім, діагностують лише тоді, коли всі інші причини виникнення нездатності до зачаття виключені.
  2. Але в класичному варіанті можливість зачаття залежить, згідно зі статистичними даними, від обох партнерів: на 45% від жінки і на 40% — від чоловіка. Позиції приблизно рівні, тому подружжя повинні проходити обстеження разом, щоб виключити можливість помилки. На жаль, чоловіки, за усталеною століттями і до сих пір не зжиті традиції, звикли звинувачувати у всьому жінку, наносячи їй тим самим моральну травму.
  3. Як і у жінок, у чоловіків теж часто зустрічається і первинне, і вторинне безпліддя. Залежно від причини, виділяють наступні його види:

    — механічне;
    - Гормональне;
    - Психогенне;
    - Імунне;
    - При інфекційних захворюваннях;
    - При системних захворюваннях;
    - При соматичних захворюваннях;
    - Ятрогенної.


  4. Крім цього, безпліддя може викликано рядом порушень в чоловічій і жіночій статевій сфері, викликаних різними причинами. Щоб виявити їх, зазвичай проводяться такі дослідження:

    — аналізи на предмет виявлення ЗПСШ;
    - Дослідження гормонального фону (жінці — в будь-якому випадку, а чоловікові — за показаннями);
    - Взяття потрійного мазка для дослідження флори (для жінок);
    - Аналізи для виявлення ВІЛ, сифілісу, гепатиту;
    - УЗД.


  5. Крім того, жінка повинна буде стати на постійний облік у гінеколога, а чоловік — в уролога. Знадобляться і консультації терапевта, окуліста, ендокринолога і невропатолога. При наявності підозр на індивідуальну непереносимість призначається проба Шуварского. Залежно від призначень фахівців можуть бути проведені і додаткові дослідження (лапароскопія, сальпінгографія, томографія та ін.)


 
 
 
 

Статті медичного характеру на Сайті надаються виключно в якості довідкових матеріалів і не вважаються достатньою консультацією, діагностикою або призначеним лікарем методом лікування. Контент Сайту не замінює професійну медичну консультацію, огляд лікаря, діагностику або лікування. Інформація на Сайті не призначена для самостійної постановки діагнозу, призначення медикаментозного чи іншого лікування. При будь-яких обставин Адміністрація або автори зазначених матеріалів не несуть відповідальності за будь-які збитки, що виникли у користувачів в результаті використання таких матеріалів.