Спайки заважають нормальному функціонуванню органів малого таза, відбувається порушення рухливості петель кишечника, що призводить до запорів і кишкової непрохідності. Спайкова хвороба, яка зачіпає яєчники, матку і маткові труби перешкоджає захопленню яйцеклітини, пересування сперматозоїдів і просування зародка після запліднення до місця прикріплення, це призводить до розвитку безпліддя.
Інструкція
- Виявлення спайок залежить від ступеня їх розповсюдження, перебіг хвороби може бути вираженим або безсимптомним. При гострій формі спайкового захворювання є больовий синдром, нудота, блювота і підвищена температура. Якщо натиснути на живіт, з’являються різкі болісні скорочення, з’являється непрохідність кишечника і загальний стан різко погіршується: зменшується виділення сечі, виникає слабкість, падає тиск. При наявності спайок порушується білковий і водно-сольовий обмін в організмі. Такий стан розцінюється як вкрай важкий.
- При інтермітуючій формі захворювання болі виникають лише періодично, але можуть турбувати часті розлади кишечника. Хронічна форма спайкової хвороби характеризується прихованою картиною, тобто клінічні прояви або взагалі відсутні, або в деяких випадках з’являються ниючі болі внизу живота і запори. У практиці найчастіше зустрічається саме хронічна форма спайкової хвороби, вона і є проявом прихованих інфекцій і ендометріозу.
- Спайковий процес впливає на непрохідність маткових труб, що призводить до безпліддя. Часто саме з такими скаргами пацієнтки звертаються до лікаря, при цьому симптоми спайкової хвороби відсутні.
- Якщо виходити з симптоматики захворювання, то спаечная хвороба має схожі симптоми з багатьма іншими захворюваннями, починаючи з позаматкової вагітності і закінчуючи апендицитом. Самолікування неприйнятно, тільки консультація фахівця вбереже від неприємних наслідків.
- Запідозрити наявність спайок лікар може при першому огляді за наявності скарг. Під час піхвового дослідження органи малого таза нерухомі або злегка рухливі. Якщо процес значно виражений, то огляд викликає больові відчуття, але точний діагноз ставиться після взяття мазка на флору піхви, обстеження на наявність урогенітальних інфекцій, ультразвукового дослідження, магніторезонансної томографії органів малого таза або ж діагностичної лапароскопії, яка є одним з найбільш достовірних методів діагностики.
Зверніть увагу
Саме визначення стадії поширення спайок є основою для визначення тактики лікування. У більшості випадків хворі роками спостерігаються і обстежуються з нез’ясованим діагнозом.
Корисні поради
Якщо виникає больовий напад, ознаки інтоксикації: нудота, блювота і підвищена температура тіла, то необхідно одразу звертатися до гінеколога.