Як виїхати з багнюки, якщо застряг

Як виїхати з багнюки, якщо застряг

Як відомо, весняне бездоріжжя на дорогах російської глибинки здатна без зусиль поглинути комбайн «Урожай» з усім його вмістом. Але не слід боятися грязьовий стихії, головне — добре підготуватися до подолання розкислих доріг і напрямків.

Вам знадобиться

- Ленточниq трос із зусиллям не менше 5 тонн.
- Пара лопат (не саперних).
- Домкрат.
- Сокира і пила.
- Компресор.
- Будівельні скоби.
- Ручна або електрична лебідка.

Інструкція

  1. При необхідності подолати простір, покрите глибокою гряззю, попередньо оціните свої шанси. Якщо автомобіль не позашляховик, шанси малі. Якщо в наявності рамний позашляховик з повним приводом, демультиплікатором і диференціалом, що блокується, це в корені міняє справу. Заздалегідь дозволите повний привід, що знижує передачу і всі наявні блокування. Щоб мати можливість виїхати за застряванні, постарайтеся прокладати шлях по бруду поруч з великими об’єктами (стовпи, дерева). У разі застрявання за них можна зачепитися тросом лебідки. Швидкість тримайте постійну, внатяг, без пробуксовок. На легковому автомобілі в глибоку грязь не лізьте.
  2. Найпростіший спосіб боротьби з несподівано забуксували колесом — збільште обороти двигуна з одночасним легким натисканням на педаль гальма. Це зімітують блокування диференціала, якщо механічне блокування не встановлена. На жаль, цей спосіб допомагає тільки при подоланні неглибокій багнюці.
  3. Як тільки стане зрозуміло, що автомобіль почав буксувати, не просуваючись вперед, відразу дозволите задню швидкість і відкочується по прокладеній колії. Чи не газуйте при цьому. Якщо цього не виходить, стравити тиск у шинах до 0,5-1,0 ат. Це можна зробити й заздалегідь, перед подоланням грязьового ділянки. Виїхавши на пристойну дорогу, відновіть потрібний тиск в шинах за допомогою компресора.
  4. Якщо автомобіль застряг серйозно і всі перераховані способи не допомагають, дотримуйтесь певним правилам. По-перше, не газуйте, щоб не закопатися ще глибше. По-друге, по можливості відкопайте задні колеса, міст, днище. Потім без пробуксовки, внатяг пробуйте здати назад. По-третє, перевірте стан дороги на подальшому шляху слідування. Якщо там така ж бруд, краще пошукати іншу дорогу.
  5. Наступний етап визволення автомобіля з бруду полягає в підкладанні під колеса гумових килимків, ганчірок, шматків фанери, дощок, гілок, колод і всього того, що допоможе зменшити тиск на грунт. Тут знадобляться сокира, пила і домкрат, щоб підняти колесо автомобіля. Коли машина буде міцно стояти на підкладених під колеса предметах, почніть робити плавні розгойдують руху авто, намагаючись виїхати з бруду.
  6. При русі назад по прокладеній колії автомобіль буде намагатися розвернутися в бік. Знову ж таки не газуйте. Плавно постарайтеся зачепитися краєм шин за краї колії, щоб продовжити подальший рух. Врахуйте, що при повторному русі по колії її глибина буде збільшуватися і може виникнути така ситуація, що для подальшого руху не вистачить кліренсу.
  7. Буксир. Якщо жоден спосіб не допоміг, доведеться шукати буксирувальник. Або ж зробити це з самого початку, якщо немає бажання самостійно боротися за визволення автомобіля. При наявності довгого троса і можливості для буксирувальника витягувати застрягле авто стоячи на твердій дорозі, як буксира підійде будь-який автомобіль достатньої потужності. Якщо Буксировщики доведеться лізти в бруд, потрібен повнопривідний важкий апарат. Вантажівка або трактор.

Корисні поради

При визволення автомобіля з грязьового полону постарайтеся не пошкодити деталі, вузли і агрегати на днище автомобіля. Постійно контролюйте ситуацію під днищем.