BIOS — це вбудоване в материнську плату програмне забезпечення, необхідне для функціонування заліза. Вхід до нього здійснюється при завантаженні комп’ютера шляхом натискання клавіш різних відповідно моделі системної плати. Якщо на комп’ютерах все виглядає більш-менш зрозуміло, в роботі з BIOS ноутбуків виникають деякі складнощі.
Інструкція
- З’ясуйте точно модель вашого ноутбука. Ви можете подивитися її маркування на стікері, який клеїться до задньої кришки ноутбука, упаковку комп’ютера і так далі. Введіть у пошуковику запит специфікації вашої моделі, подивіться конфігурацію наявного устаткування. Знайдіть у списку материнську плату і перепишіть точно її назву.
- Також модель системної плати ви можете подивитися в диспетчері пристроїв, для цього треба зайти в «Мій комп’ютер» і клацніть правою кнопкою миші на порожньому просторі. Виберіть властивості. У вас на екрані з’явиться невелике вікно з декількома вкладками. Перейдіть на ту, яка називається «Обладнання» і натисніть на кнопку «Диспетчер пристроїв».
- Перед вами з’явиться великий перелік пристроїв, приєднаних до вашого комп’ютера, знайдіть у ньому ваш системний адаптер, перепишіть назва його моделі. Зазвичай материнська плата йде в диспетчері пристроїв однією з перших позицій, проте все може залежати від операційної системи і моделі ноутбука.
- Виконайте в пошуковику запит, ввівши туди назву материнської плати і слово BIOS. Подивіться результати, що відповідають вашому запиту, там же ви знайдете потрібну інформацію про те, яку клавішу або клавіші потрібно натиснути при запуску ноутбука, щоб потрапити в BIOS.
- Також ви можете поекспериментувати, натискаючи при запуску комп’ютера різні клавіші, які зазвичай використовуються для входу в BIOS в поширених моделях материнських плат. Зазвичай це клавіші Del, F2, F8, Esc, F10.
- Якщо у вас ноутбук Dell, спробуйте при запуску ноутбука натиснути клавішу F1, F2, F3 або поєднання Fn + F1. Найбільш часто зустрічається команда для входу в BIOS на ноутбуках Acer — F2. Як би там не було, звертайте увагу на слова, які з’являються при завантаженні комп’ютера, зазвичай клавіша для входу в BIOS прописана в рядку «Press F2 to enter setup» (замість F2 тут може бути будь-яка кнопка).
Зверніть увагу
Будьте уважні при роботі з BIOS.
Корисні поради
Ознайомтеся зі специфікацією ноутбука, це вам допоможе і надалі при роботі з комп’ютером.