Операція виведення комп’ютера з домену є стандартною процедурою в операційній системі Microsoft Windows і може бути виконана користувачем без залучення додаткового програмного забезпечення за умови наявності адміністраторського доступу.
Інструкція
- Переконайтеся в тому, що є адміністратором або оператором обраного домену і переконайтеся в тому, що комп’ютер знаходиться в мережі.
- Викличте контекстне меню елемента робочого столу «Мій комп’ютер» кліком правої кнопки миші і перейдіть до пункту «Властивості» для виконання операції виведення комп’ютера з домену.
- Виберіть пункт «Ім’я комп’ютера» і вкажіть команду «Змінити».
- Скористайтеся опцією «Є членом» і виберіть пункт «Робочої групи».
- Введіть необхідні дані у відповідні поля та натисніть кнопку OK для підтвердження виконання команди.
- Перезавантажте комп’ютер для застосування вибраних змін і натисніть кнопку «Пуск» для виклику головного меню операційної системи Microsoft Windows.
- Введіть значення cmd в тестове поле рядка пошуку дя виконання альтернативної операції виведення комп’ютера з домену та натисніть кнопку «Знайти» для підтвердження виконання операції.
- Викличте контекстне меню знайденого інструмента «Командний рядок» кліком правої кнопки миші і вкажіть команду «Запуск від імені адміністратора».
- Введіть значення netdom.exe remove ім’я_комп’ютера / Domain: ім’я_домену в тестове поле утиліти командного рядка та натисніть функціональну клавішу Enter для підтвердження виконання команди.
- Перезавантажте комп’ютер для застосування вибраних змін.
- Пам’ятайте, що повторна спроба увійти в домен буде виконуватися комп’ютером з використанням старого імені. Тому рекомендованим дією є виконання операції перейменування комп’ютера. Використовуйте наступний синтаксис команди:
netdom renamecomputer ім’я_комп’ютера / newname: / Usero: локальний_адміністратор
/ Passwordo: * / reboot: