З кожним роком кількість людей, які страждають тим чи іншим видом алергії, тільки збільшується. Причин такого явища безліч — погіршення екологічної обстановки, знижений імунітет і т.д. Алергія заподіює людині масу незручностей, вносячи певні обмеження в його життя.
Інструкція
- Обов’язково зверніться до грамотного фахівця. Не варто займатися самолікуванням. Сучасні технології і методи дослідження дозволяють досить чітко і вірно визначити першопричину цієї недуги.
- Перед походом до лікаря-фахівця згадайте, чи страждають від алергії ваші близькі, як давно вас турбують ті чи інші симптоми, загострюється чи перебіг хвороби у певних умовах. Завдяки вірної інформації і грамотній постановці питання лікар призначить необхідні тести.
- Одним з найпоширеніших методів діагностики є аналіз крові на антитіла, що виявляє причинні алергени. Це дуже чутливий тест, при якому досліджується кров з вени.
- Перед початком проведення різних досліджень і тестів призначають проведення загальноклінічного обстеження. Необхідно буде здати загальний і біохімічний аналізи крові, загальний аналіз сечі.
- Іноді діагностику проводять, досліджуючи реакцію шкіри на вводиться маленьку дозу алергену. Називаються такі достовірні і традиційні методи алергологічними пробами. Їх проводять з метою визначення виду алергенів, які мають безпосереднє значення в розвитку і перебігу захворювання.
- При тестуванні роблять невеликий укол (на рівні одного міліметра углиб), вводячи дуже маленька кількість передбачуваного речовини, що викликає алергію. Такі шкірні проби вважаються безпечними, що дозволяє проводити їх і дітям.
- Для внутрішньошкірних проб проводять проби з різними наборами алергенів: харчових продуктів, домашнього пилу, пилку рослин і т.д. Проба ставиться на внутрішній поверхні руки, приблизно в 3-4 см вище за зап’ястя. Якщо шкіра має алергічні зміни (гіперемію, почервоніння, висипання і т.д.), то пробу ставлять там, де вона не порушена, наприклад, на спині. Маленьким дітям такі проби не проводять, у зв’язку з тим, що через незміцнілого імунітету можуть розвинутися ускладнення. Тільки починаючи з 5 років можна робити цю досить болючу процедуру.
- Малюкам для визначення алергену беруть аналіз крові на виявлення імуноглобуліну до різних типів алергенів. Такі обстеження проводяться тільки в медичному закладі під наглядом фахівця-алерголога.