Як визначити частоту оперативної пам’яті

Як визначити частоту оперативної пам'яті

Оперативна пам’ять комп’ютера має свої об’єм і частоту (швидкість) роботи, які визначають швидкодію операційної системи. Чим вище ці показники, тим ефективніше буде працювати система. Якщо обсяг оперативної пам’яті знають багато користувачів, то частота роботи відома далеко не всім. Тим часом, дізнатися про це досить просто.

Вам знадобиться

Комп’ютер, оперативна пам’ять, викрутка, програма CPU-Z, доступ в інтернет.

Інструкція

  1. Найшвидший спосіб довідатися частоту роботи оперативної пам’яті, не вдаючись до використання різних програм, — це подивитися на самому модулі пам’яті. Для цього зніміть кришку системного блоку, відгвинтивши два фіксуючих гвинта на задній панелі корпусу комп’ютера. На деяких корпусах кришка може кріпитися за допомогою засувок. Далі на материнській платі знайдіть напис DDR. Поруч знаходитимуться порти для установки модулів пам’яті. Витягніть один з модулів пам’яті. Для цього просто опустіть вниз засувки з обох сторін на порту.
  2. Тепер знайдіть на пам’яті напис DDR. Частота роботи пам’яті буде написана поруч. Приміром, DDR-400 МГц або DDR2-800 МГц. Цифра в кінці рядка — це і є показник частоти оперативної пам’яті. Зверніть увагу на те, що на деяких модулях пам’яті можна знайти рядок PC, а потім цифри, наприклад, PC2-6400. Кожному значенню PC відповідає певна частота роботи оперативної пам’яті. Наприклад, PC2-6400 означає, що оперативна пам’ять працює на частоті 800 МГц. Якщо у вас на модулі пам’яті напис PC, знайдіть в інтернеті таблицю характеристик оперативної пам’яті. У цій таблиці просто подивіться, якому значенню частоти пам’яті відповідає ваш PC.
  3. Якщо ви не хочете розкривати кришку системного блоку, можете скористатися програмкою CPU-Z. Завантажити цю утиліту можна безкоштовно. Встановіть програму на комп’ютер, а потім запустіть її. Після першого запуску програми потрібно кілька секунд, щоб зібрати інформацію про систему. Коли ви потрапите до головного меню, виберіть вкладку Memory. Потім знайдіть рядок Dram frequency. Показник навпаки — це частота роботи оперативної пам’яті. Зверху у вікні програми вказується інформація про тип оперативної пам’яті.

Зверніть увагу

Знімайте кришку системного блоку тільки при вимкненому електроживленні комп’ютера!