Як визначити ціну землі

Як визначити ціну землі

Існує три основні методи визначення вартості землі: залежно від ціни її викупу, її кадастрової або ринкової вартості. Кожен з цих методів передбачає певні цілі подальшого використання ділянки.

Інструкція

  1. Читайте Законом РФ «Про плату за землю», де визначено розмір нормативної вартості земельної ділянки і порядок його розрахунку. Прочитайте Постанова Уряду РФ № 1204 від 03.11.1994 р. «Про порядок визначення нормативної ціни землі» та Інструкцію ФНС РФ, яка стосується цього питання.
  2. Визначте нормативну вартість ділянки, використовуючи розмір ставки податку на одиницю площі ділянки. Відповідно до «Закону про приватизацію», якщо чисельність населення міста понад 3 млн. осіб, то вартість ділянки повинна бути встановлена ​​в розмірі 5-30-кратного розміру ставки податку на землю (за одиницю площі). Якщо чисельність населення міста — від 500 тис. до 3 млн. чол — то в 5-17-кратному розмірі, а до 500 тис. осіб — 3-10-кратному. Враховуйте при остаточному визначенні вартості земельної ділянки і можливу індексацію ставки земельного податку.
  3. Використовуйте поправочні коефіцієнти з урахуванням основних видів використання земельної ділянки — від 0,7 до 1,3, у випадку, якщо викуп ділянки здійснюється за нормативною вартістю.
  4. Дізнайтеся кадастрову вартість ділянки. Залежно від цільового призначення ділянки та її функціонального використання, державна кадастрова оцінка землі зазвичай проводиться не частіше 1 разу на 3 роки і не рідше 1 разу в 5 років. Оцінка вартості землі державою проводиться:

    - Щодо поселень, садівничих і дачних товариств на підставі аналізу ринкових цін та іншої інформації про ділянку (у тому числі про розташованих на ньому об’єкти нерухомості);

    - Щодо сільгоспугідь поза межею поселень, а також щодо земель, що належать до лісового фонду (на основі капіталізації доходів від них);

    - Щодо інших категорій земель поза межею поселень на основі капіталізації доходів від них або з урахуванням витрат на їх збереження і відтворення.
  5. Розрахунок ринкової вартості земельної ділянки проводиться, за домовленістю, продавцем або покупцем, що замовляють послуги оцінювача. Зазвичай в цьому випадку при оцінці землі враховується:

    - Рівень попиту на ділянки в цьому районі;

    - Вартість зведених на ділянці споруд та наявність комунікацій (або їх відсутність);

    - Цінність ділянки з точки зору умов для обробки землі і т.п.

    Кінцева ринкова ціна ділянки регулюється договором купівлі-продажу, укладеного між продавцем і покупцем.