Як визначити готовність до школи

Як визначити готовність до школи

У перший клас дитини прийнято приводити в 6-7 років. Вважається, що до цього віку він уже підготовлений до школи. Насправді цей критерій суто індивідуальний. Є кілька ознак реальної готовності дітей до школи.

Інструкція

  1. Фізичний розвиток.

    Переконайтеся в тому, що ваша дитина має хорошим здоров’ям, не страждає порушеннями зору і слуху, здатний виконувати фізичні вправи. Крім цього він повинен мати достатню старанністю.
  2. Емоційний розвиток.

    Тверезо оціните поведінку своєї дитини серед однолітків. Яким чином відбувається це спілкування? Чи відчуває він радість від спілкування з ними? Не останнім фактором є самостійність і вміння переключатися з одного виду діяльності на інший.
  3. Мовленнєвий розвиток.

    Дитина, підготовлений до школи, повинен володіти грамотною мовою, легко відповідати на питання, пояснювати призначення та місце розташування речей. Крім того, він повинен чітко розмовляти і вміти скласти невелику розповідь. Наприклад, розповісти про те, як пройшов день у дитячому садку.
  4. Когнітивний розвиток.

    Проведіть кілька тестів, суть яких полягає у здатності дитини визначити схожість і несхожість предметів. Наприклад: всі кубики схожі, оскільки мають однакову форму. Але в той же час вони різні, тому що пофарбовані в різні кольори.
  5. Три вище перелічених ознаки є психологічними складовими підготовки дитини. Але в даний час в школах від першокласників вимагають і наявності інтелектуального розвитку: знання цифр від 1 до 10, складання завдань з однією дією, вміння розділити слова на склади і т. д. Повний список вимог ви можете дізнатися в школі, в яку хочете віддати майбутнього учня.
  6. Підготовка дітей до навчання складається з безлічі чинників. Якщо ви вважаєте, що ваша дитина відповідає практично всім вимогам, значить, йому прийшла пора йти до школи. У зворотному випадку почекайте ще один рік. У цей період займіться підготовкою дитини за допомогою фахівців або самостійно. І постарайтеся прищепити дитині найголовніша якість — інтерес до навчального процесу.