Як визначити інфаркт

Як визначити інфаркт

Інфаркт міокарда є найсерйознішим ускладненням ішемічної хвороби серця, адже при цьому захворюванні можуть виникати порушення кровопостачання досить великих ділянок серцевого м’яза, що може спровокувати значні порушення гемодинаміки, несумісні з життям.

Інструкція

  1. Основним симптомом, який дозволяє запідозрити інфаркт міокарда, стає напад болю, який не схожий на всі больові напади до цього. Характер болю може коливатися у різних пацієнтів залежно від розміру ураження серцевого м’яза, але цей біль набагато сильніше, ніж біль при черговому нападі стенокардії, і не піддається впливу тих лікарських препаратів, які були ефективні раніше і використовувалися для профілактики і лікування загрудинной болю.
  2. Визначити інфаркт міокарда допомагає і незвично довга тривалість нападу, який не припиняється більше 5-10 хвилин, тоді як біль при черговому нападі стенокардії зазвичай за цей час проходить, особливо при використанні препаратів для її лікування, які містять нітрогліцерин. Використання валідолу або інших подібних препаратів, заснованих на витяжках з лікарських рослин і седативних засобів, ефективно тільки при нападі серцебиття, але абсолютно неефективно при розвивається інфаркті міокарда. Призначення цих препаратів допомагає тільки заспокоїти пацієнта, що впливає на його суб’єктивний стан, але абсолютно не впливає на розмір зони некрозу клітин при інфаркті міокарда.
  3. Розвиток некрозу провокує вимкнення якоїсь ділянки серцевого м’яза з перекачування крові, що може викликати розвиток застійних явищ у великому і в малому колі кровообігу. Застій в малому колі проявляється вираженою задишкою, до якої може приєднатися кашель, який свідчить про можливість розвитку серцевої астми. Застій у великому колі проявляється вираженими коливаннями системного артеріального тиску. Це супроводжується розвитком виражених гемодинамічних порушень в органах і тканинах організму. При значних ділянках некрозу можливе розшарування серцевого м’яза (розрив серця), який призводить до практично миттєвої смерті через розвиток тампонади перикарда, при якій серце взагалі не може скорочуватися. При цьому виникає найгостріший напад сердечного болю, після якого практично миттєво пацієнт втрачає свідомість.