Іноді, купивши електродвигун для автомобіля з рук, можна виявити, що в коробці з-під нього немає абсолютно ніякої документації. Тоді доведеться визначати кількість допустимих для нього оборотів самостійно.
Інструкція
- Всі асинхронні електродвигуни можна розділити на три групи за кількістю звернення ротора в хвилину. Перша — 1000 оборотів. Насправді ця цифра трохи перебільшена, оскільки двигун є асинхронним. У хвилину його ротор здійснює трохи меншу кількість обертів (950-980), а для зручності значення було вирішено округлити. У двигунах другої групи кількість звернень ротора складає 1500 в хвилину (на ділі 1420-1480). У третій групі ротор обертається навколо себе 3000 разів на хвилину (в реальності 2900-2980).
- Щоб визначити, до якої групи належить ваш електродвигун, потрібно спочатку відкрити одну його кришку. Знайдіть котушку обмотки, яка може складатися як з однієї деталі, так і з трьох-чотирьох. Таких котушок в двигуні має бути декілька, вам знадобиться одна з них, яку найлегше розглянути.
- Котушки пов’язані між собою необхідними деталями, які можуть перешкодити розглянути їх, і які в жодному разі не можна від’єднувати один від одного. Придивіться до вибраної і спробуйте визначити її розмір щодо кільця статора.
- Ця відстань не обов’язково визначати з точністю до міліметра, цілком підійдуть приблизні розрахунки. У тому випадку, якщо розмір котушки покриває собою одну другу кільця статора, то швидкість обертання ротора буде дорівнює 3000 оборотів в хвилину. Якщо вона закриває собою третину кільця, то це двигун другої групи, ротор якого буде обертатися зі швидкістю 1500 обертів на хвилину. Якщо її розмір дорівнює одній четвертій по відношенню до кільця, то обертання буде відбуватися зі швидкістю 1000 обертів на хвилину. Потрібно пам’ятати, що подібні цифри лише приблизно відображають реальну картину обертання.