Як визначити ОЗУ


 

Оперативна пам’ять є важливою складовою частиною комп’ютера, від її параметрів в значній мірі залежить швидкодія системи. Чим «швидше» пам’ять і чим вище її обсяг, тим комфортніше працювати на комп’ютері. Іноді у користувача виникає необхідність з’ясувати тип і розмір ОЗУ.


Інструкція

  1. Необхідність подивитися дані оперативної пам’яті зазвичай виникає при занадто повільної роботи комп’ютера або перед додаванням додаткових лінійок ОЗУ. Розмір пам’яті найпростіше подивитися, клікнувши правою кнопкою мишки значок «Мій комп’ютер» на робочому столі і вибравши в контекстному меню «Властивості». У нижній частині вікна будуть зазначені встановлена ​​ОС, тип і частота процесора, розмір оперативної пам’яті.
  2. Для отримання максимально докладної інформації про використовуваної пам’яті скористайтеся програмою Aida64, вона ж Everest. Запустіть програму, в її лівій частині виберіть: «Комп’ютер» — «Сумарна інформація». У правій частині вікна ви побачите докладну інформацію про конфігурації комп’ютера, в тому числі і про встановлену пам’яті. Приклад виведення даних по ОЗУ програмою Aida64:
    DIMM1: Elpida EBE21UE8AESA-6E-F 2 Гб DDR2-667 DDR2 SDRAM (5-5-5-15 @ 333 МГц) (4-4-4-12 @ 266 МГц) (3-3-3-9 @ 200 МГц ).
      
  3. Добрими можливостями щодо збору інформації про комп’ютер має програма Astra32. Вибравши в правій частині програми розділ «Модулі пам’яті», ви отримаєте дуже детальну інформацію по кожній з лінійок ОЗУ.
  4. Інформацію за обсягом та використання ОЗУ можна отримати через командний рядок. Відкрийте: «Пуск» — «Всі програми» — «Стандартні» — «Командний рядок». У вікні, введіть команду systeminfo і натисніть Enter.
  5. Як вибирати оперативну пам’ять, якщо потрібно замінити її або доповнити? Перш за все, купуйте тільки ОЗУ від відомих виробників — наприклад, Samsung, Kingston Corsair, Patriot. Враховуйте, які типи пам’яті підтримує материнська плата вашого комп’ютера. Вибирайте модулі з максимальною тактовою частотою — за умови, що системна плата її підтримує. Можете порівняти і дані таймінгу (рядки виду 5-5-5-15 і т.п.) — чим вони нижче, тим краще. Замість двох лінійок пам’яті по 1024 Мб правильніше вибрати одну на 2048 Мб, в цьому випадку у вас залишиться вільний слот.