Завдяки ультразвуковим дослідженням, вагітні жінки перші рухи своїх дітей можуть бачити задовго до того, як почнуть їх відчувати. Перші ворушіння можуть бути настільки слабкими, що іноді залишаються і не розпізнаними.
Інструкція
- Свої перші рухи плід починає здійснювати вже на 8 тижні вагітності. Спочатку він лише злегка повертає з боку в бік шию, але вже буквально через 10 днів ембріон ворушить руками, а між 10 і 12 тижнями вчиться розкривати рот і робить перший ковток навколоплідних вод. Всі ці рухи поки що відбуваються рефлексивно і сприяють розробці зростаючих м’язів і налагодженню зв’язків між клітинами нервової системи. Найчастіше майбутня мати навіть не підозрює, який активним життям живе малюк всередині неї.
- Більшість жінок відчувають перший поштовх зсередини на терміні близько 18 тижнів. Це може статися і на 2-3 тижні раніше або пізніше. Все залежить від місця прикріплення плаценти і багатьох інших факторів. В першу вагітність чекати доводиться трохи довше, ніж у наступні.
- Найчастіше перші рухи дитини в утробі матері описують як лоскотання крил метелика або плескіт рибки в акваріумі. Деякі ж просто нічого не помічають, а активність у животі списують на рух газів у кишечнику.
- Щоб відчути перші рухи дитини, потрібно дочекатися відповідного терміну. Деякі жінки клянуться, що відчували свого малюка в 12 і навіть 10 тижнів, але лікарі вважають, що при найсприятливішому збігу обставин раніше 16 тижня відбутися цього ніяк не може. А от після настання 4 місяці можна починати прислухатися до себе.
- Перші поштовхи можуть нагадувати лоскотання або легке дотрагивание, і їх легко сплутати з рухами кишечнику. Найголовнішим відмітною ознакою є те, що виникають вони завжди в одному і тому ж місці внизу живота. Якщо до живота прикласти руку, ворушіння можуть відчуватися більш явно. Деякі взагалі на перших порах відчувають їх, лише коли живіт притиснутий тісними брюками чи ременем безпеки в автомобілі.
- Що ж до часу доби, то найбільшою активністю малюки відрізняються вранці після сніданку або ввечері перед відходом до сну. Іноді вагітним радять з’їсти шоколадку або цукерку. Під впливом надійшли в кров вуглеводів малюк стає активнішим.
- Якщо протягом декількох днів ви відчуваєте вищеописані симптоми, то можете бути впевнені — це «воно». А через тиждень-другий ваш малюк зміцніє настільки, що ви перестанете сумніватися і не сплутаєте його поштовхи вже ні з чим.