Від того, в якому становищі перебуває дитина в животі у вагітної, залежить, як будуть проходити майбутні пологи. Зазвичай малюк займає певне положення до 33-34 тижнях вагітності. До цього часу він може перевертатися кілька разів, перебуваючи то в сідничному, то в тазовому передлежанні, а то і взагалі в поперечному.
Інструкція
- Визначити положення дитини в животі часом не під силу навіть досвідченому акушера-гінеколога. Найточніший метод визначення — це ультразвукове дослідження. Його проводять на 35-36 тижні вагітності. Якщо головка малюка знаходиться внизу, говорять про головному передлежанні. Це найбільш фізіологічна поза немовляти при пологах. Ручки і ніжки малюка при цій позі притиснуті до тулуба, спинка спрямована до маминого боку, а потилицю — до входу в малий таз.
- При сідничному передлежанні у напрямку до малому тазі лежать сідниці або сідниці та ступні ніг, при цьому дитина немов сидить. Іноді малюк може перебувати в колінному передлежанні, коли до входу в малий таз спрямовані зігнуті коліна. І досить рідко, менше ніж в 1 відсотку випадків, дитина займає поперечну позицію.
- Зазвичай визначення положення малюка після УЗД здійснюється методом пальпації, тобто лікар обмацує живіт вагітної і знаходить головку і сідниці немовляти. Проте тільки досвідчений лікар може визначити дійсний стан дитини. Часом навіть лікарі з багаторічним стажем плутають попу і голову малюка. У таких випадках призначають УЗД безпосередньо перед пологами, щоб визначити хід подальших подій.
- Деякі матусі визначають становище дитини по гикавці. Багато хто вважає, що там, де відчуваються характерні для гикавки скорочення, знаходиться голівка немовляти. Але ці відчуття занадто суб’єктивні і лише за ними не можна судити про стан малюка.
- Часто діти на пізніх термінах вагітності випинають ручку або ніжку, за якими мама розуміє, як розташовується малюк. Визначити положення дитини можна лежачи на спині. Тоді чітко виявляються два горбка — головка і сідниці. Але при цьому головка є рухомою, при легкому натисканні вона відхиляється, а потім повертається на колишнє місце.