Деревина представляє собою натуральний матеріал, органічного походження, який володіє цілим спектром різноманітних властивостей. Якісні характеристики деревини змінюються в залежності від її породи і різних умов зростання. Для того щоб визначити породу дерева, досить лише уважно вивчити зразок цього матеріалу.
Інструкція
- Основними ознаками для визначення породи дерева є ширина заболоні, наявність ядра, різні ступені видимості річних шарів, різкість переходу від самого ядра до заболоні, розміри та наявність серцеподібних променів, наявність смоляних ходів, їх кількість і розміри, а так же діаметр судин деревини. До додаткових ознаками можна віднести блиск, колір, запах, текстуру, форму і кількість сучків.
- У таких спелодревесних порід дерев як ялиця, ялина, бук і осика, центральна частина стовбура помітно відрізняється від периферичної найменшим вмістом вологи, але за кольором відрізнити практично неможливо.
- Від ширини річних кілець залежать його механічні властивості, а не тільки зовнішній вигляд. Найкращою деревиною серед хвойних дерев вважається та, в якої верстви найбільш вузькі. Сосна з червонуватою деревиною та вузькими річними шарами називається серед майстрів Рудова і дуже високо цінується. Сосна з широкими кільцями називається мяндовой, але її міцність набагато нижче попередньої.
- Якщо ви уважно придивитеся до торцевого розрізу листяних дерев, то зможете розрізнити темні або світлі точки, це, так звані, судини дерева. У ясена, дуба та в’яза великі судини розташовуються в три ряди в районі ранньої деревини, утворюючи темні кільця в кожному річному шарі. Саме тому дані види дерев прийнято називати кільці-судинними. Вони мають міцну і важку деревину.
- У осики, берези і липи судини ледь помітні, дуже дрібні. Такі види дерев називаються неуважно-судинними. У яблуні, клена та берези деревина тверда. А у осики, липи і вільхи — м’яка структура.