Показання одометра для багатьох є визначальним фактором при купівлі вживаного автомобіля. Не секрет, що несумлінні продавці «скручують» пробіг, і справедливо буде задатися питанням, як же визначити справжній пробіг авто.
Інструкція
- Якщо ви придивляєтеся до відносно нового автомобіля, то пробіг можна визначити за записами про проходження регулярного ТО в сервісній книжці — рідко хто відмовляється від гарантії на новий автомобіль, і починає обслуговувати машину поза сервісного центру. У кожного запису фіксується поточний пробіг, і навіть якщо останнє ТО було давно, то про показання одометра в більшості випадків можна судити по періодичності візитів в сервіс.
- Про реальний пробігу може багато що сказати огляд ходової частини. Продавець може заявляти, що автомобіль не пройшов і 40 тис., але стан сайлентблоков і важелів може красномовно показувати, що ця цифра занижена вдвічі. Гальмівні колодки зазвичай стираються до 40 -45 тис. км пробігу, і за їх станом теж можна визначити правильність показань одометра.
- Заміна ременя ГРМ виробляється, в середньому, кожні 50 -70 тис., але перед оглядом найкраще дізнатися інтервал заміни для конкретної моделі. Зробивши це, станом ременя ви зможете визначити приблизний пробіг: якщо ремінь слід міняти через 60тис. км і він вже значно зношений, значить, пробіг ніяк не може бути менше цієї цифри.
- Рік випуску автомобіля може говорити про пробіг лише побічно, адже за рік на автомобілі можна проїхати як 5 тисяч, якщо це «машина вихідного дня», так і 200, якщо авто використовується в роботі таксі. Тут слід дивитися швидше на модель — навряд чи власник спортивного купе, що переконує вас, що автомобіль пройшов за 3 роки 15 тисяч, скидався з машини пил в гаражі.
Зверніть увагу
Насправді, пробіг — останнє, на що слід дивитися, купуючи автомобіль. Набагато важливіше правильно оцінити поточний стан машини.
Корисні поради
Щиток приладів без слідів втручання і рівне становище цифр (для старих авто) будуть додатковою гарантією того, що пробіг на одометрі справжній.