Шкіра — це такий матеріал, який достатньо часто підробляють і під виглядом оригіналу виставляють на продаж. Підробки бувають настільки добре зроблені, що їх важко виявити. Але зробити це все ж можливо.
Інструкція
- Капніть на шкіряні чоботи краплю води. Якщо шкіра справжня, то вона повинна вбирати вологу. Якщо на вітрині стоїть взуття зі шкірозамінника, то вода з нього стече, причому поверхня залишиться абсолютно сухою. Якщо крапелька стікає по шкірі, то вона залишає за собою мокрий слід, який висихає через деякий час. Якщо матеріал дійсно якісний, то після висихання води білі сліди не повинні залишатися на чоботях.
- Справжня шкіра не горить. Якщо до взуття на деякий час піднести запальничку, то взагалі нічого не відбудеться. А ось шкірозамінник при найменшому контакті з вогнем починає плавитися. Правда, безпосередньо в магазині вам навряд чи вдасться провести подібний експеримент.
- Потримайте чоботи в руках. Натуральна шкіра має здатність нагріватися і зберігає тепло протягом деякого часу. Замінник також здатний нагріватися, але він відразу ж і остигає. Крім того, шкіра набагато м’якше і приємніше на дотик, ніж шкірозамінник.
- Понюхайте взуття. Шкіра має своєрідний не занадто сильний запах. Якщо виріб було оброблено з дотриманням усіх правил, то ви навіть зможете відчути легкий ненав’язливий аромат. Проте запах, це ще не показник того, що річ дійсно з натуральної шкіри. Зараз хитрі виробники шкірозамінника для імітації запаху стали додавати в нього шкіряну стружку.
- З особливою увагою проведіть огляд усіх швів. З них у жодному разі не повинні висуватися нитки. Якщо ви виявили щось підозріле, то не купуйте цю взуття. Адже виріб із шкірзамінника непрактично, воно буде носитися набагато менше, ніж шкіряне.
Корисні поради
Не варто купувати на базарі або в недавно відкрилися магазинах шкіряні речі. Довіряйте тільки вже встигли зарекомендувати себе з позитивного боку салонах.