Камені в нирках утворюються при сечокам’яній хворобі в результаті порушення обміну речовин в організмі. За хімічною структурою конкременти бувають білковими, сольовими і змішаними. Визначити їх склад можна прямими і непрямими методами.
Інструкція
- Подивіться результати аналізів сечі, проведених протягом останніх років. При наявності в них великої кількість солей можна зробити припущення про сольовий структурі каменів, а вказівці на білок, лейкоцити, еритроцити і бактерії — про білкової. Справа в тому, що для утворення каменю необхідно ядро, яким може служити зліпок еритроцитів або кристал сечових солей. Надалі на ядро нашаровуються подібні йому речовини, поступово формується камінь. В освіті змішаних конкрементів беруть участь і солі, і білкові субстанції.
- Зверніть увагу на свій раціон. Якщо вживаєте велику кількість м’яса, овочів або молочних продуктів, але при цьому п’єте мало рідини, то камені, швидше за все, мають сольове походження. Причому по виду найбільш часто вживаної їжі можна зробити висновок про точний хімічний склад конкрементів. У любителів м’яса найчастіше виявляються уратних камені; молочних продуктів — фосфатні; овочів, фруктів, кави і шоколаду — оксалатні. Це пов’язано з тим, що названа їжа при надходженні в організм перетворюється в ряд речовин, серед яких присутні щавлева, сечова і фосфорна кислоти. Якщо вони знаходяться в організмі в надлишку, то виникає порушення водно-сольового обміну, що призводить до каменеутворення.
- Зробіть оглядовий знімок органів малого таза або екскреторну урограмма. Сольові камені на них будуть відображатися у вигляді невеликих затемнень. Змішані камені так само будуть давати тінь, але менш чітку, ніж конкременти виключно сольового походження. Білкові камені відносяться до рентгенонегатівних, тобто вони не видно на знімках, тільки на екскреторної урограмме можна запідозрити наявність каменя по дефекту наповнення миски нирки контрастом.
- Замість рентгенографії можна піти ультразвукове дослідження. Воно дає схожі результати: сольові камені чітко відображають сигнал датчика, змішані менш інтенсивно білкові мають ту ж ехогенності, що і навколишні тканини, або трохи сильніше відображають подається апаратом УЗД сигнал. Таким чином, про білкової природи каменів можна судити тільки в тому випадку, коли клінічна картина сечокам’яної супроводжується негативними результатами променевих методів дослідження.
Статті медичного характеру на Сайті надаються виключно в якості довідкових матеріалів і не вважаються достатньою консультацією, діагностикою або призначеним лікарем методом лікування. Контент Сайту не замінює професійну медичну консультацію, огляд лікаря, діагностику або лікування. Інформація на Сайті не призначена для самостійної постановки діагнозу, призначення медикаментозного чи іншого лікування. При будь-яких обставин Адміністрація або автори зазначених матеріалів не несуть відповідальності за будь-які збитки, що виникли у користувачів в результаті використання таких матеріалів.