Як визначити спадковість

Як визначити спадковість

Визначення спадковості людини пов’язано з деякими методологічними труднощами. Наприклад, основною генетичний метод, гибридологический, не може бути застосований ні щодо законодавчих, ні з етичних норм: досліди на людях заборонені. Однак існує ряд інших способів, що дають можливість визначати спадковість, чим і займається медична генетика.

Інструкція

  1. Визначте, чи дійсно досліджуваний ознака спадковий за допомогою генеалогічного методу, який характер (домінантний, рецесивний) він носить. Метод включає наступні етапи:

    - Збір відомостей у особи, до якої вибудовується родовід про відсутність або наявність аналізованого ознаки (звичайно захворювання) у його близьких родичів. Для точного результату бажано, щоб ви мали в своєму розпорядженні дані про трьох-чотирьох поколіннях;

    - Графічне зображення родоводу, де кожен родич отримує свій шифр;

    - Аналіз родоводу.

    Проаналізуйте родовід з наступних позицій:

    - Група захворювань, до якої належить досліджувана хвороба;

    - Тип і варіант спадкування;

    - Імовірність її прояви у досліджуваного особи та інших родичів.
  2. Використовуйте цитогенетичний метод для виявлення спадкових захворювань у новонароджених, Цей метод проводиться шляхом фарбування цитологічного матеріалу і наступного дослідження за допомогою мікроскопа. В останні роки найчастіше використовується для досліджень лімфоцити, фібропласти, статеві клітини, клітини кісткового мозку, клітини волосяний цибулини.
  3. Якщо у людини:

    - Розумова відсталість невідомої етіології;

    - Непереносимість деяких продуктів;

    - Необоротне зниження зору і слуху;

    - Судомний синдром.

    то перевірте його аналізи (кров, сечу), використовуючи біохімічні методи, тому що тільки таким чином можна виявити наявність аномальних білків-ферментів або проміжних продуктів обміну, що свідчать про спадкові порушення обміну речовин в організмі.
  4. Для вичерпної картини захворювання використовуйте метод ДНК-діагностики, що дозволяє визначити мінімальні порушення і їх причини на генетичному рівні і не вимагає повторної здачі аналізів.