Струс мозку — досить поширена закрита черепно-мозкова травма у дітей. Симптоми бувають різними, в залежності від віку дитини. Але діагностику провести все одно можна і потрібно. Як же визначити, чи є у потерпілого струс мозку чи ні?
Інструкція
- Малюки при струсі мозку дуже рідко втрачають свідомість. Відразу після травми вони сильно плачуть, ведуть себе неспокійно, потім заспокоюються і засинають. У першу ніч сон у травмованого дитини дуже тривожний. Після сну малюк зі струсом мозку зазвичай відмовляється від їжі і веде себе капризно.
- Після отримання струсу мозку у дитини зазвичай виникає блювота. Діти 3-4 років скаржаться на головний біль, то підсилюється, то слабку. У малюків головний біль зазвичай проходить на другий день після травмування, а у старших дітей триває набагато довше.
- Визначити струс мозку у дитини складно через слабких зовнішніх симптомів. Особливо важко визначити наявність струсу у дітей у віці до 3 років. Єдиним симптомом цієї травми може бути пожвавлення рефлексів і знижений тонус м’язів і судин.
- У дітей старше 4-х років при струсі мозку зіниці гірше реагують на світло, можуть спостерігатися спонтанні горизонтальні рухи очних яблук і загальне порушення їх руху, слабкість нижньої мускулатури обличчя. Дитина може скаржитися на запаморочення, шум у вухах.
- Для встановлення діагнозу струсу мозку досить прояв 2-3-х з перерахованих вище симптомів. Якщо ви виявили у дитини ці ознаки, потрібно терміново викликати швидку допомогу. До приїзду лікаря дитини слід покласти на бік, розстебнути одяг для полегшення дихання, на голову покласти холодний компрес.
- Лікування струсу мозку зазвичай проводять в домашніх умовах. Під час терапії дитині необхідний повний спокій. Він не повинен дивитися телевізор, слухати музику, грати. Ходити по кімнаті слід якомога менше. При струсі мозку не рекомендується навіть розмовляти.
- Струс мозку у дитини небезпечно своїми можливими наслідками. Тому при отриманні травми необхідно своєчасно звернутися до лікаря за призначенням лікування.