Комфортний будинок — це будинок, в який хочеться повертатися після роботи, в якому панують гармонія і затишок. Щоб досягти цього, необхідно чітко розподіляти обов’язки, щоб не виникало непотрібних образ і недомовок, згодом перетворюються у сварки і нерозуміння.
Вам знадобиться
- Графік робіт;
- Книга «Ви і ваша сім’я. Керівництво з особистісного росту», В. Сатир, 2000;
- Книга «Початки сімейного життя. Чоловік і жінка», А.І. Кочетов, А.А. Логінов, 1989.
Інструкція
- Поділіть обов’язки на улюблені і нелюбимі. Для виконання нелюбимих обов’язків складіть окремий графік. Це не означає, що в подальшому його доведеться дотримуватися неухильно (якщо один з подружжя захворів, то інший тимчасово всю домашню роботу приймає на себе), але поки ваш побут не усталився, поділ необхідно.
- Якщо ви проживаєте в квартирі у батьків, домовтеся, чи займаєтеся ви веденням домашнього господарства в цілому по будинку або відповідаєте тільки за чистоту і порядок у вашій кімнаті, чи будете ви відповідальним за приготування їжі або це повністю стане обов’язком свекрухи (тещі).
- До роботи по будинку можна підключити також і дітей. Зазвичай маленькі діти сприймають це як радість і свято, для них будь-яка допомога батькам приносить задоволення. Попросіть малюка скласти іграшки — з цим він точно впорається. Толку від такої допомоги буде небагато, зате він буде щасливий. З часом ваш малюк стане допомагати вам більше і більше, зможе проявити самостійність. Не забувайте говорити про те, що допомога для вас дуже необхідна і важлива. Хваліть малюка за будь-яку, навіть найменшу і незначну допомогу. Він оцінить.
- Забудьте про таких словах, як «повинен», «потрібно», «зобов’язаний» — це пряма дорога до зародження негативної асоціації з домашніми клопотами. Запам’ятайте, спільне життя це не каторга, де доводиться багато робити самому, де здається, що з вашою думкою не рахуються, де ви повинні все робити так, як хоче ваш коханий чоловік. Все має бути засноване на взаємній допомоги та злагоді.
- Якщо пам’ятати, що спільна праця сприяє зближенню членів сім’ї та робить їх справжньою родиною, то надалі спільне виконання домашніх справ буде приносити вам задоволення.