Як визначити заряд ядра

Як визначити заряд ядра

Атом хімічного елемента складається з ядра та електронної оболонки. Ядро — це центральна частина атома, в якому зосереджена майже вся його маса. На відміну від електронної оболонки, ядро ​​має позитивний заряд.

Вам знадобиться

Атомний номер хімічного елемента, закон Мозлі

Інструкція

  1. Ядро атома складається з двох типів часток — протонів і нейтронів. Нейтрони є електронейтральні частинками, тобто їх електричний заряд дорівнює нуля. Протони є позитивно зарядженими частинками і їх електричний заряд дорівнює +1.
  2. Таким чином, заряд ядра дорівнює кількості протонів. У свою чергу, кількість протонів в ядрі дорівнює атомному номеру хімічного елемента. Приміром, атомний номер водню — 1, тобто ядро ​​водню складається з одного протона має заряд +1. Атомний номер натрію — 11, заряд його ядра рівний +11.
  3. При альфа-розпаді ядра його його атомний номер зменшується на два за рахунок випускання альфа-частинки (ядра атома гелію). Таким чином, кількість протонів в ядрі, що зазнав альфа-розпад, також зменшується на два.

    Бета-розпад може відбуватися в трьох різних видах. У разі розпаду «бета-мінус» нейтрон перетворюється на протон при випущенні електрона і антинейтрино. Тоді заряд ядра збільшується на одиницю.

    У разі розпаду «бета-плюс» протон перетворюється в нейтрон, позитрон і нйтріно, заряд ядра зменшується на одиницю.

    У разі електронного захоплення заряд ядра також зменшується на одиницю.
  4. Заряд ядра можна також визначити за частотою спектральних ліній характеристичного випромінювання атома. Відповідно до закону Мозлі: sqrt (v / R) = (ZS) / n, де v — спектральна частота характеристичного випромінювання, R — постійна Рідберга, S — постійна екранування, n — головне квантове число.

    Таким чином, Z = n * sqrt (v / r) + s.