Лімфатичні вузли — це утворення розміром з горошину, які захищають організм від інфекцій. Розташовані вони групами і поодинці в найбільш важливих частинах тіла. Збільшення лімфатичних вузлів може бути проявом різних хвороб.
Інструкція
-
Одним з ознак збільшення лімфатичного вузла є легке почервоніння шкіри над ним. Це відбувається через виникнення гнійного процесу в області лімфовузла. При виникненні такого почервоніння потрібно розкрити порожнину над вузлом, в іншому випадку його оболонка може прорватися, і накопичився гній проникне в наближені до нього тканини. Таким чином, виникне флегмона, ускладнення лімфаденіту.
-
Самий простий і легкий спосіб визначити збільшення лімфовузлів — пальпація. Якщо при натисканні виникають хворобливі відчуття — це перша ознака того, що вузол збільшений внаслідок якого-небудь інфекційного процесу.
-
Збільшений лімфовузол (більше 2,5 см) іноді визначають по злегка видатним ділянках шкіри на шиї або в пахвових западинах. І розмір збільшені лімфовузли може коливатися від дрібної квасолі до волоського горіха.
-
Найбільш точний спосіб визначити збільшення лімфовузлів — фізикальне дослідження. Воно допомагає з’ясувати розміри вузлів, характер їх виникнення, симптоми запалення навколишніх тканин, рухливість і консистенцію.
-
Найскладніше — визначити збільшення внутрішньочеревних і внутрішньогрудних лімфовузлів, так як промацати їх не можна. Зазвичай це можна виявити лише при загальному цілеспрямованому обстеженні.
-
Збільшення внутрішньогрудних лімфовузлів іноді можна виявити при рентгенограмі грудної клітини, а також при обстеженні периферичних лімфовузлів. Але ці види дослідження не завжди дають точні результати.
-
Ще один метод визначити збільшення лімфовузлів — лабораторне дослідження. Воно включає в себе загальний аналіз крові, мазок із зіву і тест на гетерофільних антитіла до вірусу Епштейна-Баар.
-
При підозрі на збільшення лімфовузлів, проводять діагностичне дослідження — пункцію. Вона дозволяє отримати менший обсяг даних ніж біопсія, але якщо збільшені лімфовузли щитовидної залози, або у хворого є ризик виникнення рецидиву пухлини, то пункцію варто провести в першу чергу.
-
Біопсія лімфовузлів — складний діагностичний метод, але при виявленні підозрілого ущільненого освіти вона є обов’язковою.
Статті медичного характеру на Сайті надаються виключно в якості довідкових матеріалів і не вважаються достатньою консультацією, діагностикою або призначеним лікарем методом лікування. Контент Сайту не замінює професійну медичну консультацію, огляд лікаря, діагностику або лікування. Інформація на Сайті не призначена для самостійної постановки діагнозу, призначення медикаментозного чи іншого лікування. При будь-яких обставин Адміністрація або автори зазначених матеріалів не несуть відповідальності за будь-які збитки, що виникли у користувачів в результаті використання таких матеріалів.