Для людини військового визначити звання по погонах не складе труднощів. Це перше, що запам’ятовує солдат строкової служби, вчить курсант в поліції, запам’ятовує матрос. А от особам цивільним лички і зірочки на погонах дуже часто ні про що не говорять. Але в житті все може стати в нагоді, і зовсім не зайвим буде дізнатися, що означає військова символіка.
Інструкція
- Розпізнавальні знаки на погонах у солдатів армії і флоту однакові. Розрізняються тільки звання. До того ж, у сухопутних частин є підрозділ на повсякденну і польову форму одягу. Різниця в тому, що на погонах повсякденного кітеля присутні літери ВС (збройні сили), а на камуфляжі цих символів немає, залишені тільки зірочки і лички. У морських військах такої відмінності немає. На всіх погонах, крім старшого і вищого командного складу, присутня буква Ф (флот).
- Солдата армії можна відрізнити від всіх інших звань дуже просто. На його погонах немає ні личек, ні зірок. Тільки абревіатура ЗС у повсякденній формі одягу. На флоті йому відповідає звання матрос.
- Єфрейтор за званням старше солдата. На його погонах одна лички. На кораблі єфрейтора називають старшим матросом.
- У молодшого сержанта і сержанта дві і три лички відповідно. У морських військах цим званням відповідають старшина другої статті і старшина першої статті.
- У старшого сержанта одна широка лички, старшина має дві лички — широку і вузьку. Морські звання — головний старшина і головний корабельний старшина.
- Прапорщик і старший прапорщик вже мають на погонах маленькі зірочки. У прапорщика їх дві, у старшого прапорщика три. Зірки розташовані один за одним паралельно довгому краю погона. На кораблі їх називають мічман і старший мічман.
- Весь молодший офіцерський склад носить на погонах зірки. До того ж, від службовців армії їх відрізняє червона поздовжня смуга, що проходить через весь еполет.
- Молодший лейтенант має одну зірку ближче до центру погона. Лейтенант — дві зірки, приколені поперек погона, старший лейтенант — три, розташовані трикутником. У капітана на погонах чотири зірки. У морських військах звання відповідають сухопутним. Крім капітана, там його називають капітан-лейтенант.
- У старшого офіцерського складу зірки на погонах більший і червоних поздовжніх смуг дві.
- Майор має одну зірку в центрі еполети. Підполковник — дві зірки, розташовані поперек погона. Полковник — три зірки, приколені у формі трикутника. На флоті цими посадами відповідають звання капітан 3,2 і 1 рангу.
- Погони вищого офіцерського складу прикрашені найбільшими зірками. Червоних стрічок на погонах немає.
- Генерал-майор має одну велику зірку в центрі погона. Генерал-лейтенант — дві зірки, розташовані паралельно довгому краю. Генерал-полковник — три зірки, що йдуть одна за одною. У генерала армії на погонах приколоти чотири великих зірки, розташованих один за одним по прямій лінії. На морі замість генералів існують адмірали. Їх звання контр-адмірал, віце-адмірал, адмірал і адмірал флоту відповідно.